Mała kuchnia - dlaczego warto zaprojektować ją na wymiar?

wtorek, 4.5.2021 10:36

Kuchnie na wymiar cieszą się bardzo dużą popularnością, mimo że są stosunkowo droższe od gotowych mebli, które można kupić w sklepach meblarskich. Szczególnie jednak projektowanie kuchni na wymiar doceniają właściciele małych przestrzeni. Dlaczego?

Kuchnia na wymiar - czy warto za nią zapłacić?

Najważniejsze zalety mebli na wymiar?

Kuchnia na wymiar - czy warto za nią zapłacić?

Kuchnie na wymiar Wrocław to bardzo często pojawiające się zapytanie. Wiele osób oczywiście od razu podnosi kwestię ceny tego typu rozwiązania, warto jednak podkreślić, że nie zawsze różnica między kupnem gotowego zestawu a tego robionego na wymiar jest ogromna. Ponadto, meble na wymiar dają nieporównywalnie większy komfort urządzania konkretnej przestrzeni. Oczywiście, jeśli masz bardzo dużą kuchnię, ustawną, na prostokącie bez żadnych dodatkowych załamań i przemyślanie wkomponowanym oknem, bez większych problemów kupisz zestaw do niej dopasowany. Schody zaczynają się w momencie, gdy kuchnia nie jest ustawna, ma załamania, uskoki, a okno jest usytuowane w sposób utrudniający zagospodarowanie całej przestrzeni. Cena mebli na wymiar to cena twojego komfortu, możliwości idealnego dopasowania mebli w każdych warunkach, maksymalnego wykorzystania przestrzeni, co w przypadku małej kuchni będzie miało ogromne znaczenie. 

Najważniejsze zalety mebli na wymiar?

Mała kuchnia to naprawdę duże wyzwanie. Przy ograniczonej przestrzeni musisz stworzyć wygodne miejsce do przygotowywania posiłków, często także do ich spożywania. Potrzebujesz miejsce na przechowywanie produktów i akcesoriów. Tylko meble ma wymiar pozwalają ci na pełne dopasowanie szafek i pozostałych mebli w taki sposób, który zapewni ergonomię kuchni i maksymalne wykorzystanie jej potencjału. Jeśli zależy ci na sensownym wykorzystaniu całej dostępnej przestrzeni, kuchnia na wymiar to najlepsze rozwiązanie. 

Nadrzędną zaletą mebli na wymiar jest ich uniwersalność. Nie ma znaczenia czy masz małą, bardzo małą czy średniej wielkości kuchnię. Dla każdej z nich można zaprojektować przemyślane, ergonomiczne i dopasowane do potrzeb rozwiązanie. Bardzo ważnym plusem w kontekście małej kuchni jest dopasowanie mebli na wymiar do wielkości kuchni. Małą kuchnię także można zagospodarować  komfortowo i funkcjonalnie, nie tworząc jednocześnie wrażenia przytłoczenia. 

W końcu projektowanie kuchni na wymiar daje znacznie więcej możliwości aranżacji, wyboru stylu, konkretnych rozwiązań, preferowanej stylistyki. Niewątpliwie meble na wymiar są bardzo eleganckie, idealnie do siebie i urządzeń kuchennych dopasowane. Przy ogólnie panującym trendzie na minimalizm i prostotę, sprawdzają się wprost idealnie. Jeśli chcesz, oczywiście można wprowadzić także inne rozwiązania estetyczne. Tutaj wybór zależy tylko od ciebie i możliwości stolarza. 
 
 

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz