Lokalizator GPS dla seniora – dlaczego warto wręczyć go bliskiej osobie?

czwartek, 22.9.2022 16:24 103

Opieka nad starszymi osobami może być niezwykle wymagająca. Opiekun lub opiekunka odpowiedzialna za seniora musi mieć oczy dookoła głowy, bo wiekowi ludzie mogą się bardzo szybko zgubić przez przypadek. Nie musisz jednak wcale pilnować seniora 24 godziny na dobę. Wystarczy zaopatrzyć go w nowoczesną technikę jak lokalizator GPS.

Statystyki policyjne pokazują, że co roku liczba seniorów, którzy zgubili się lub zaginęli rośnie. Powodem takiej sytuacji najczęściej są choroby (głównie zaniki pamięci i demencja), poczucie samotności i wykluczenia społecznego. Seniorzy oddalają się od domów „na chwilę”, tracą orientację i nie wiedzą co ze sobą zrobić. Zdarza się też, że nie zapominają kim są, co utrudnia później policji identyfikację ewentualnego zaginionego i odprowadzenie go do domu, nawet jeżeli uda się mu pomóc.

Jak działa lokalizator GPS dla seniora?

Sposobem na rozwiązanie tej sytuacji zdecydowanie jest lokalizator GPS dla osób starszych. Urządzenie pozwala śledzić seniora w każdej sytuacji, bez względu na to gdzie się znajduje. Wystarczy, że je prawidłowo skonfigurujesz. Lokalizator może wysyłać informację o położeniu bliskiej osoby przy pomocy SMS lub sprawdzisz miejsce jej pobytu na specjalnej platformie. Wszystko jest niezwykle proste i umożliwia pełne zabezpieczenie seniora przed ewentualnym zaginięciem.

Jak szukać odpowiedniego lokalizatora? Zwróć przede wszystkim uwagę na to, czy urządzenie ma długi czas pracy na jednym ładowaniu baterii, jest proste w obsłudze i nie rzuca się za bardzo w oczy. Dzięki temu na pewno nie zawiedzie Cię w newralgicznym momencie. Sprawdź też czy precyzyjnie wskazuje miejsce pobytu osoby zaginionej. Lokalizator GPS powinien być też wygodny w noszeniu (np. mieć formę zawieszki). W ten sposób starsza osoba będzie chętniej zabierać go np. na spacery.

Aktywny senior też może się zgubić! Warto zabezpieczyć go przed taką sytuacją! (fot. Pixabay.com)

Dlaczego lokalizator GPS dla osób starszych to dobre rozwiązanie?

Przede wszystkim GPS dla seniora zabezpiecza go przed ewentualnym zaginięciem. Nawet chwila nieuwagi może sprawić, że osoba starsza zniknie z naszych oczu. Zamiast nerwowo jej szukać, możesz skorzystać z funkcjonalności lokalizatora. Szybko i sprawnie odnajdziesz bliskiego Ci człowieka.

Lokalizator GPS to również zabezpieczenie na wypadek samotnego wyjścia seniora z domu. Nie zawsze jesteś przy starszej osobie, gdy ta wychodzi na zakupy lub z psem. Dłuższy brak kontaktu może oznaczać, że członek rodziny utracił poczucie lokalizacji i ma problem z powrotem do domu. W przypadku zaawansowanych lokalizatorów, możesz na żywo śledzić gdzie znajduje się śledzona osoba i zareagować w odpowiednim momencie.

Warto dodać również, że wiele urządzeń takich jak GPS dla seniora posiada funkcję dwustronnej komunikacji, co ułatwia odszukanie zaginionego. Poza tym odzywając się możesz uspokoić z pewnością zdenerwowaną osobę.

Jaki lokalizator GPS dla seniora warto wybrać?

Wśród dostępnych modeli lokalizatorów, warto znaleźć urządzenia trwałe, wszechstronne, precyzyjne i skuteczne. Taki z pewnością jest miniaturowy lokalizator A9 w breloku z funkcją nasłuchu. Urządzenie to wygląda jak elegancki brelok, który można zawiesić np. na szyję. Na jednym ładowaniu może działać nawet 4 dni. Jest bardzo łatwy w obsłudze i posiada specjalną, dedykowaną aplikację na smartfony.

Dzięki lokalizatorowi A9 możesz „na żywo” śledzić, gdzie znajduje się senior przy pomocy map Google. Sprzęt ma funkcję dwustronnej komunikacji w razie potrzeby. Jest dość precyzyjnym sprzętem, który wskaże miejsce pobytu seniora pomiędzy 5 metrów, a 25 metrów. To zawęzi obszar poszukiwań w taki sposób, że szybko znajdziesz starszego lub schorowanego człowieka.

Miniaturowy brelok można podpiąć do kluczy, albo zawiesić na szyi (fot. Materiały własne)

Warto dodać, że zaprezentowane urządzenie ma nieograniczony zasięg dzięki technologii GSM. Wystarczy standardowa karta SIM, aby cieszyć się jego możliwościami w każdym miejscu w kraju i nie tylko.

Innym urządzeniem, którego możliwości powinieneś sprawdzić jest lokalizator GSP dla dziecka / osoby starszej - GPS PRO10 FLAT. To niezwykły sprzęt. Przypomina on cienki identyfikator. To pozwoli na szybką interwencję np. funkcjonariuszy policji, którzy bez zwłoki odstawią zaginioną osobę do domu. Taki identyfikator to też świetny kamuflaż.

Taki lokalizator może pomóc szybko zidentyfikować zagubioną osobę starszą (fot. Materiały własne)

Poza tym PRO10 Flat zapewnia także precyzyjną lokalizację (do 5 metrów w przestrzeni otwartej), bardzo wytrzymałą baterię (aż 10 dni na jednym ładowaniu) oraz możliwość dwustronnej komunikacji. Podobnie jak wcześniej wspomniany lokalizator A9, PRO10 Flat daje nam funkcję śledzenia na żywo na dedykowanej platformie. Niewątpliwą zaletą tego lokalizatora jest wbudowany czujnik ruchu – błyskawicznie poinformuje Cię smsem o przemieszczeniu się obserwowanego obiektu.

Jak widzisz, lokalizatory to świetne rozwiązanie dla wszystkich opiekunów osób starszych czy najbliższej rodziny. Pamiętaj, aby dokładnie wytłumaczyć seniorowi zasadę działania urządzenia i zapewnić o ciągłej opiece nad nim. Jeżeli pojawią się z kolei pierwsze symptomy demencji – skonsultuj się niezwłocznie z lekarzem!