komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Leczenie alkoholizmu we Wrocławiu - postaw granicę nałogowi

niedziela, 22.9.2019 17:56 , odsłony: 2113
kategorie artykułu:

Alkoholizm to choroba, która określana jest jako zaburzenie. Podstawowym objawem jest utrata kontroli nad ilością wypijanego płynu etylowego. W Polsce na jednego Polaka przypada ponad 11 litrów czystego spirytusu rocznie. Z roku na rok liczba ta nieustannie rośnie. Czy zjawisko to można uznać za społeczny problem? Jak może wyglądać proces leczenia alkoholizmu we Wrocławiu?

Kiedy trzeba powiedzieć STOP?

Leczenie uzależnień wymaga czasu, determinacji i chęci do zmian. Najtrudniejsze jest określenie, kiedy powinno się rozpocząć leczenie alkoholizmu. Przez długi czas problem może być kompletnie niezauważalny, ponieważ alkoholik pije sporadycznie, co nie wywołuje żadnych podejrzeń. Związane jest to z fazami alkoholizmu. Kłopot pojawia się w momencie, gdy płyny etylowe przejmują kontrolę nad życiem człowieka. Właśnie wtedy leczenie alkoholizmu jest konieczne bez względu na to, jak długo trwa uzależnienie. Jednakże alkoholikom bardzo trudno zrozumieć, że mają problem alkoholowy. Dlatego też zazwyczaj decydują się na leczenie uzależnień pod wpływem namowy bliskich oraz przyjaciół. 

W jaki sposób można leczyć alkoholizm?

Dzięki nieustająco rozwijającej się technologii, mamy coraz więcej możliwości i opcji rozwiązań w obrębie wielu działów tematycznych, także tych medycznych. W przypadku leczenie alkoholizmu również można to zaobserwować. Które z działań są najbardziej skuteczne i znane? Najmniej wydajne jest leczenie alkoholizmu w domu. Samodzielna próba zerwania z nałogiem jest właściwie niemożliwa. Najzwyklejsze witaminy oraz suplementy nie naprawią zniszczeń, które wywołał alkoholizm. Leczenie powinno się odbyć w konsultacji ze specjalistą. 


1. Detoks alkoholowy

Alkoholikom niezwykle trudno jest przejść w stan trzeźwości. Aby uniknąć objawów tak zwanego zespołu odstawiennego, warto zdecydować się na detoksykację. W procesie leczenia alkoholizmu pozwala na pełną regenerację organizmu. Trwa od kilku do kilkunastu godzin. Długość procesu związana jest ze stanem zdrowia uzależnionego oraz tego jak długo pił alkohol. Detoksykacja polega na podawaniu indywidualnie dobranej mieszanki witamin, elektrolitów oraz makro i mikroelementów w formie dożylnej kroplówki.

2. Esperal jak wszywka alkoholowa

Esperal to lek, który wywołuje u alkoholika wstręt do alkoholu i wymusza stałą abstynencję. Spowodowane jest to przez skutki działania wszywki  z alkoholem we krwi człowieka. Esperal implantowany jest głęboko pod skórą pacjenta w okolicy pośladków lub pod łopatką. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. 

3. Terapia psychologiczna

Sposoby farmakologiczne są niezwykle skuteczne w przypadku leczenia alkoholizmu, jednakże niewystarczające. Dla uzyskania jak najlepszego efektu zaleca się korzystanie z terapii psychologicznej, która wspomoże alkoholika w dalszym procesie leczenia uzależnień.

Gdzie leczyć alkoholizm we Wrocławiu?

Obecnie wiele ośrodków leczenie uzależnień we Wrocławiu, jak i innych polskich miastach oferuje pomoc. Na jaki najlepiej się zdecydować? Trafnym wyborem będzie miejsce, które indywidualnie traktuje chorych i w profesjonalny sposób przeprowadza cały proces leczenia alkoholizmu. Od ponad 20 lat pomaga klinika Nasz Gabinet we Wrocławiu, jak i 11 innych miastach. Placówka oferuje kompleksowe leczenie alkoholizmu składające się z detoksu, esperalu i terapii. Każda z usług jest możliwa do zrealizowania w jednym miejscu, bez konieczności zmiany kliniki w czasie terapii.

 
sobota, 19.9.2020 19:29
piątek, 18.9.2020 11:11
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
poniedziałek, 14.9.2020 22:05
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele