komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 29 listopada 2020

Blazeja, Saturnina

Leczenie alkoholizmu i prywatny ośrodek leczenia uzależnień

piątek, 23.10.2020 10:11 , odsłony: 132
kategorie artykułu:

Wino do kolacji raz na jakiś czas może nie być problemem. Gorzej jeśli przemienia się w regularne picie, które ma na celu zapomnienie o problemach lub lepsze samopoczucie. Alkoholizm u kobiet i mężczyzn jest chorobą dość wstydliwą. Nie mówi się o nim często, a zazwyczaj cierpi nie tylko sam pijący. Współuzależnieni są również członkowie rodziny - współmałżonkowie i dzieci.

Leczenie alkoholizmu

Alkoholizm to poważne zaburzenie. Uzależnienia od spożywania alkoholu przejawia się w różny sposób. Alkoholik to nie tylko osoba, która pije non stop pod sklepem, to osoby, które są wokół nas, które na co dzień ubierają się  w modne ubrania, jeżdżą dobrymi samochodami i pracują na wysokich stanowiskach. Alkoholizm nie zawsze jest brzydki i może dotknąć każdego. Dlatego też leczenie alkoholizmu zależy od stopnia zaawansowania choroby. Uzależnienie  to wymaga zawsze psychoterapii oraz pomocy medycznej. Można zdecydować się na leczenie na ubezpieczenie, a można zdecydować się na prywatny ośrodek odwykowy. W takim miejscu każda osoba ma indywidualnie dobraną terapię. Dobry ośrodek leczenia uzależnień to miejsce, w którym bada się przyczyny nadużywania alkoholu i stara się skutecznie wyperswadować jego dalsze spożywanie. Oczywiście istnieją również farmakologiczne środki walki z uzależnieniem, wiele z nich było popularnie używanych jeszcze kilkanaście lat temu. Ale jak pokazuje wieloletnia praktyka w leczeniu tej chorobym - nie zawsze byly one skuteczne. Zaszycie leku pod skórą powodowało mniejsze pragnienie spożywania danej substancji, ale nie leczyło jej przyczyny leżącej w psychice alkoholika.

Ośrodek odwykowy

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień to dobre miejsce dla osób, które stać na nieczekanie w kolejce. Indywidualne podejście lekarzy i specjalnie skonstruowany plan leczenia pozwolą na zrozumienie istoty problemu w życiu chorego. Dobry ośrodek odwykowy to miejsce przyjazne pacjentowi. Często płaci się tu za dodatkową wygodę - prywatny pokój lub pokój z łazienką. Specjalne posiłki i możliwość rekreacji. W takich miejscach zapewniana jest też stuprocentowa dyskrecja, co jest szczególnie pomocne jeśli ze względu na stanowisko potrzebujemy dyskrecji. Oprócz tego również można liczyć na miejsce na odludziu, gdzie bez dodatkowych bodźców, dużo łatwiej będzie się można skupić na pozbyciu się problemu, przeanalizowaniu jego przyczyn i wprowadzeniu zmian w życie. Takie miejsce może mieć rygor odwiedzić raz w tygodniu lub nie mieć w ogóle takiej możliwości, jeśli jest to zamknięty ośrodek odwykowy.

 

Ośrodek Terapii Uzależnień Kobiet
im. Matki Teresy z Kalkuty

43-392 Międzyrzecze Górne
ul. Willowa 769

Nie czekaj i skontaktuj się z nami

Tel.:
+48 735 469 430
+48 721 767 933

E-mail: infootuk@gmail.com

WWW:
https://terapiakobiet.pl/

 

 

 
piątek, 27.11.2020 21:28
piątek, 27.11.2020 14:57
piątek, 27.11.2020 11:22
czwartek, 26.11.2020 10:23
czwartek, 26.11.2020 10:21
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele