Lampy w stylu retro - gdzie się sprawdzą?

wtorek, 12.10.2021 15:10

Coraz popularniejsze stają się wnętrza w stylu vintage, gdzie główną rolę grają meble i akcesoria albo stylizowane na stare, albo autentycznie pochodzące z dawnych lat. Lampy retro czy meble, po których widać przemijający czas to produkty, które cieszą się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Jakie jednak wiszące lampy najlepiej sprawdzą się w stylu vintage? Czym w zasadzie się ten styl charakteryzuje i gdzie szukać dobrych produktów wzorowanych na tych z przed wielu lat?

1. Lampy Vintage do jakich wnętrz pasują?

2. Lampy w stylu retro - gdzie najlepiej się sprawdzą?

3. Styl Vintage - czym się charakteryzuje?

Lampy Vintage do jakich wnętrz pasują?

Jeżeli chodzi o to, gdzie będzie pasowała lampa w stylu vintage, to oczywiście świetnie się ona sprawdzi w pomieszczeniu, które jest również w tym stylu urządzone. Ale nie tylko - istnieją również klosze lamp ogrodowych, które są wzorowane na te sprzed wielu lat. Czasami styl retro można uzyskać również inwestując w minimalistyczne oświetlenie takie, jak azzardo bross. Takie lampy sprawdzą się również w stylu industrialnym, który jest nieco bardziej skupiony na podkreślaniu przestrzeni.

Lampy w stylu retro - gdzie najlepiej się sprawdzą?

Jeżeli chodzi o to, gdzie sprawdzą się lampy stojące a także oświetlenie retro - to z pewnością będą one świetnie pasowały do sypialni, a także do salonu, gdzie klimat retro może być bardziej unaoczniony niż gdzie indziej. Ogromną zaletą współczesnych lamp, które są stylizowane na retro jest to, że mogą one dawać oświetlenie energooszczędne, dzięki czemu rachunki za prąd w domu byłyby niższe. Oprócz tego lampy w stylu retro sprawdzą się również w ogrodach - oczywiście w takich przypadkach trzeba wybrać odpowiednie modele przystosowane do trzymania na zewnątrz. Takie produkty muszą być odporne na deszcz, śnieg, słońce, wiatr oraz wiele innych niesprzyjających czynników atmosferycznych. 

Styl Vintage - czym się charakteryzuje?

Warto zadać sobie pytanie, czym charakteryzuje się styl vintage? Jakie meble vintage będą do niego pasowały? Przede wszystkim styl ten kojarzony jest z rzeczami, które zostały wyprodukowane przed wieloma laty - aby coś mogło być uznane za autentyczny vintage musi mieć minimum dwadzieścia lat. Oznacza to, że styl ten to tak naprawdę mieszanina różnych styli, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Niezależnie więc czy lubisz lata '50 dwudziestego wieku, czy też lata '80 - obie te dekady należą już do stylu vintage, a przecież tak mocno się od siebie różnią.