Kupowanie artykułów dla zwierząt przez internet - na co zwrócić uwagę?

wtorek, 4.8.2020 08:52 1635

Posiadanie zwierzaka wiąże się z wieloma przyjemnościami i przywilejami, ale jest również obowiązkiem. Dlatego jeżeli chcemy zakupić pupilowi dobrą wyprawkę, warto zwracać uwagę na to gdzie i jakie produkty kupujemy.

1. Sklep zoologiczny online - czy warto z niego korzystać?

2. Jak rozpoznać, czy artykuły dla zwierząt są oryginalne?

3. Jakie zalety ma kupowanie artykułów dla zwierzaka przez internet?

4. Czy można pomagać kupując online?

 

Sklep zoologiczny online - czy warto z niego korzystać?

Zakupy przez internet to niewątpliwie kusząca opcja - są łatwe, przyjemne i nie zabierają wiele czasu, a jednocześnie nie musimy później targać ciężkich pakunków do domu. Przydają się szczególnie w sytuacji, gdy typowa miesięczna "wyprawka" dla naszego zwierzaka trochę waży i kosztuje. Nie da się również ukryć, że w internecie znajdziemy o wiele więcej wszystkiego: zabawek, karmy, artykułów higienicznych dla naszego pupila, przysmaków i tak dalej. Dzięki dostępowi do sieci mamy ogromny wybór, z którego warto korzystać jeżeli wiemy, jak robić to mądrze i nie dać się naciągnąć.

 

Jak rozpoznać, czy artykuły dla zwierząt są oryginalne?

Problem z oryginalnością karm czy innych artykułów dla zwierzaków nie jest nowy, a wręcz przeciwnie - istnieje od bardzo dawna. Jeżeli zależy nam na kupowaniu wyłącznie oryginalnej karmy najlepiej jest robić to po prostu w sprawdzonym miejscu. Profesjonalny internetowy sklep zoologiczny nigdy nie sprzeda nam podróbki, a jednocześnie będzie w stanie zaoferować korzystną cenę. Jednocześnie takie miejsce zwykle posiada wiele różnych marek karm i innych produktów dla zwierząt, co również pozwala na udzielenie pewnej dozy zaufania. Pamiętajmy jednak, że jeżeli jakiś artykuł jest wręcz bajecznie tani w stosunku do normalnej ceny detalicznej, to najpewniej mamy właśnie do czynienia z podróbką lub inną formą oszustwa.

 

Jakie zalety ma kupowanie artykułów dla zwierzaka przez internet?

Kupowanie produktów dla zwierzaka przez internet ma wiele plusów. Zazwyczaj jesteśmy w stanie znaleźć nieco korzystniejszą cenę, niż w przeciętnym sklepie stacjonarnym, a dodatkowo możemy przebierać spośród dziesiątek dostawców praktycznie bez wychodzenia z domu. Dużym plusem jest możliwość dostawy bezpośrednio do domu, co jest szczególnie przydatne gdy zamawiamy duże worki karmy, na przykład po 15 kilogramów dla naszego psa czy kota. W takiej sytuacji brak konieczności dźwigania produktów samodzielnie jest dla wielu osób koronnym argumentem za zakupami przez internet.

Inną zaletą są również częste promocje oraz możliwość zamówienia danego produktu na indywidualną prośbę - często jeżeli zapytamy się o dostępność, możemy być w stanie zrealizować taki zakup bez większego problemu. Jeżeli zależy nam na czasie, kupowanie w internetowym sklepie zoologicznym również może nam to zapewnić: nierzadko zamówienie otrzymamy już na następny dzień.

 

Czy można pomagać kupując online?

Ciekawym sposobem na przyciągnięcie klientów są również wspólne paczki dla schronisk. Niektóre sklepy zoologiczne online przekazują pewien procent dochodu lub część towaru na paczki dla zwierzaków ze schronisk i przytulisk, przez co my jako ich klienci również możemy się do takiej akcji dołączyć. Jest to szczególnie użyteczne dla osób, które chcą pomagać, ale same z różnych względów nie są w stanie osobiście zanieść karmy czy zostać wolontariuszem. Wybierając sklep zoologiczny pozwalający dołączyć się do paczki dla potrzebujących zwierzaków możemy zrealizować tę potrzebę i pomóc czworonogom bez konieczności wychodzenia z domu.