Które modele Nissana można tanio ubezpieczyć?

środa, 18.5.2022 14:20 217

Szukasz najtańszego OC swojego Nissana. Cena zależy między innymi od tego, jaki modelem jeździsz. Niektóre z nich można ubezpieczyć naprawdę tanio. Warto jednak wiedzieć, gdzie szukać dobrych ofert oraz przyjrzeć się temu, od czego zależy koszt polisy. Sprawdź, które warianty Nissanów są najbardziej opłacalne pod względem wykupienia OC.

Ile kosztuje ubezpieczenie Nissana?

Na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Cena ubezpieczenia samochodu zależy bowiem od wielu różnych czynników, w tym od jego marki, modelu i wersji silnika. Pamiętaj jednak, że zakup polisy OC jest obowiązkiem każdego właściciela samochodu. Niezależnie od tego, czy używa go regularnie, czy auto stoi na parkingu, ponieważ na przykład jest uszkodzone lub całkowicie niesprawne.

Kary za brak ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej pojazdu są w 2022 roku bardzo wysokie. Co więcej, wysokość grzywny jest uzależniona od tego, jak długa była przerwa pomiędzy kolejnymi polisami. Zdecydowanie nie warto zatem ryzykować. Nawet najmniej korzystna opcja OC jest bardziej opłacalna niż opłata karna, która może Cię wynieść nawet ponad 1000 zł.

Nawet jeśli nie zostaniesz ukarany mandatem, pamiętaj, że w razie kolizji sprawca poruszający się nieubezpieczonym pojazdem musi pokryć szkody z własnej kieszeni. Wyobraź sobie sytuację, że Twoim stosunkowo tanim Nissanem uderzasz w auto o wartości kilkuset tysięcy złotych. Czy będziesz w stanie zapłacić za jego naprawę?

Jeśli planujesz zakup polisy OC, jej cena może się wahać w zależności od modelu pojazdu. Przyjrzyj się, jak to wygląda dla poszczególnych typów samochodów marki Nissan:

  • Qashqai – 449 zł,
  • Micra – 504 zł,
  • Almera – 538 zł,
  • Primera – 533 zł,
  • Note – 466 zł.

Podane kwoty zostały uśrednione i nie należy traktować ich jako ostateczne. Koszt ubezpieczenia zależy bowiem nie tylko od parametrów auta, ale także od innych czynników. Chcesz przeczytać więcej na temat polis OC dla Nissanów? Wejdź na: https://rankomat.pl/marki/nissan, gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji.

Od czego zależy wysokość OC dla Nissana?

Model Nissana nie jest jedynym czynnikiem, który wpływa na cenę OC. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, że te same typy auta mogą mieć różne silniki – ich pojemność także wpłynie na koszt ubezpieczenia.

Ponadto sporo zależy również od samego właściciela pojazdu, między innymi od jego wieku, miejsca zamieszkania czy doświadczenia na drodze. Niestety młodzi kierowcy muszą liczyć się tym, że zapłacą najwięcej. Natomiast już po roku bezkolizyjnej jazdy, mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. Osoby starsze przeważnie poniosą znacznie niższy koszt. Wiele lat jazdy bez stłuczek daje im taki przywilej.

Jeśli chcesz kupić najtańszą polisę, najlepszym wyborem jest skorzystanie z usług multiagenta, czyli specjalisty, który ma dostęp do ofert wielu ubezpieczycieli. Możesz również zamówić OC przez Internet, na stronach, które występują w roli pośrednika on-line. Dzięki temu masz szansę zyskać najlepszą stawkę i masz pewność, że nie przepłacisz.