komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 24 września 2020

Gerarda, Ruperta

Kosmetyki naturalne - na co zwracać uwagę przy zakupie?

poniedziałek, 10.8.2020 15:31 , odsłony: 206
kategorie artykułu:

Ostatnio w mediach dużo mówi się o konieczności prowadzenia zdrowego stylu życia. Promuje się aktywność fizyczną, racjonalną dietę i produkty ekologiczne. Nie należy jednak zapominać, że dbałość o zdrowie polega także na prawidłowej pielęgnacji ciała. Kosmetyki naturalne cieszą się coraz większą popularnością. Są przyjazne dla skóry i skuteczne. Już w niemal każdej drogerii i aptece możemy natknąć się na produkty pielęgnacyjne określone przez producenta jako naturalne. Niestety ten napis nie zawsze ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Podpowiemy ci na co zwrócić uwagę przy zakupie kosmetyków naturalnych, by nie dać się zwieść sloganom reklamowym.

  1. Przeprowadź research internetowy.

Nie ma wiarygodniejszych recenzji produktu, od tych które wystawiają sami użytkownicy. Jeżeli więc szukasz sprawdzonych kosmetyków naturalnych, przejrzyj fora internetowe, blogi i tematyczne strony internetowe. W tych miejscach znajdziesz mnóstwo opinii i uwag dotyczących działania poszczególnych produktów. Przeczytaj je uważnie, a potem sporządź listę marek, które uzyskały najwięcej pozytywnych komentarzy. Pamiętaj, że to właśnie klienci wystawiają najlepsze referencje.

  1. Ustal budżet.

Kosmetyki wyprodukowane z naturalnych składników są nieco droższe niż pozostałe, choć i to nie zawsze stanowi regułę. W tym przypadku wyższa cena idzie jednak w parze z jakością. W składzie naturalnych kosmetyków nie stosuje się tańszych, ale szkodliwych substancji zamiennych. Każdą wydaną złotówkę należy potraktować więc jako inwestycję w urodę, a przede wszystkim w zdrowie. Rozbieżności cenowe nie są zresztą duże. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, można nabyć kosmetyki naturalne dobrej jakości nawet za kilkanaście złotych. W korzystnej cenie zdobędziesz m. in. produkty marki Resibo czy Anwen. Nie musisz zatem przeznaczać całej pensji na zakup zdrowych produktów.

  1. Sprawdzaj składy.

Przed zakupem koniecznie zapoznaj się z listą składników umieszczoną na etykiecie. Na początku spisu znajdują się surowce użyte w największej ilości. Sprawdź gdzie została umieszczona substancja aktywna, na której działaniu zależy ci najbardziej. Ponadto należy upewnić się, że produkt nie zawiera żadnego z wielu szkodliwych składników: PEG-ów, Parabenów, SLS-ów, silikonów, a także parafiny i olejów mineralnych. Nazwa ostatniej substancji może być myląca. W rzeczywistości zatyka pory i może prowadzić do powstania zmian naskórnych. Nie zawsze należy kierować się długością składu. Dobre kosmetyki mogą zawierać zarówno kilka składników, jak i kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt.

  1. Zwróć uwagę na alergeny.

Uczulenia na różnego rodzaju substancje są coraz powszechniejszym zjawiskiem. Kosmetyki naturalne są bardziej przyjazne dla naszego organizmu niż te zawierające sztuczne składniki, więc ryzyko alergii jest mniejsze. Zawsze należy jednak zwracać uwagę na zawartość produktu. Nawet naturalne składniki mogą wywoływać reakcje alergiczne. Sprawdź, czy produkt, który zamierasz kupić nie zawiera substancji, na które jesteś uczulony. Możesz zweryfikować to, nanosząc odrobinę produktu na niewielki fragment skóry. Jeżeli nie zaobserwujesz żadnych zmian, możesz bezpiecznie korzystać z kosmetyków.

  1. Zastanów się czego potrzebujesz.

Zamiast kupowania wielu kosmetyków wybierz jeden naturalny produkt dobrej jakości, który będzie dostosowany do twoich potrzeb. Zastanów się więc czy potrzebujesz kremu do cery tłustej, czy może raczej do mieszanej. Czy odpowiedni będzie krem nawilżający, czy też powinnaś wybrać ten liftingujący. Pamiętaj, że prawidłowe dostosowanie produktu do twojej skóry zwiększa skuteczność jego działania i gwarantuje lepsze efekty.

Kosmetyki naturalne powinny stać się nieodłącznym elementem codziennej pielęgnacji skóry. Są wyprodukowane z surowców pochodzenia roślinnego czy mineralnego i nie powinny zwierać składników szkodliwych dla naszej skóry i zdrowia. Postaw na naturę i ciesz się zdumiewającymi efektami.

 

 
wtorek, 22.9.2020 10:14
wtorek, 22.9.2020 09:01
wtorek, 22.9.2020 08:56
poniedziałek, 21.9.2020 11:39
poniedziałek, 21.9.2020 10:11
sobota, 19.9.2020 19:29
piątek, 18.9.2020 11:11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki