Konferencja "Porozmawiajmy o nauczaniu matematyki"

piątek, 12.5.2023 11:02 157 0

Z myślą o nauczycielach matematyki szkół podstawowych Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ATUT Fundacji Edukacji Międzynarodowej we współpracy z portalem ed.matma przygotowała konferencję „Porozmawiajmy o nauczaniu matematyki!”

Konferencja odbędzie się 27 maja 2023 w siedzibie we Wrocławiu przy ulicy Racławickiej 101 w godzinach 08:30 – 14:00. Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają program, poczęstunek kawowy, drobne gadżety. Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie o udziale.

W zamyśle organizatorów formuła konferencji jest nieformalna, ale ma prowadzić do konkretnego wzbogacenia warsztatu nauczyciela matematyki+.

- Przy kawie i ciastkach chcemy porozmawiać o nowoczesnym nauczaniu matematyki, nawiązać kontakty branżowe, wymienić się doświadczeniami, a nawet pokłócić się o pryncypia – zapewnia pomysłodawczyni projektu Edyta Biernat, nauczycielka matematyki, prowadząca portal o nauczaniu matematyki ed.matma.

- Będziemy na przykład debatować, czy dla ucznia matematyka wciąż jest tylko pomnikową Królową Nauk, czy narzędziem w życiu codziennym, w czasie warsztatów poćwiczymy, jak jej wieloaspektowość ukazywać w atrakcyjnej formie naszym uczniom – dodaje Marta Lewandowska, współorganizatorka i nauczycielka matematyki.

W programie konferencji przewidziano między innymi wykład na temat tego, jak sprawić, by matematyka stała się ulubionym przedmiotem uczniów, warsztaty o pomocach dydaktycznych i sposobach realizacji nagłych, lecz owocnych zastępstw na lekcjach matematyki oraz debatę. Ze szczegółami programu można zapoznać się na wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/2U92TNNnc

Zainteresowani nauczyciele mogą zgłaszać się za pośrednictwem formularza: https://forms.gle/qndfPT8KKbCG82VK8  Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)