Spiesz się powoli! 35 pkt. karnych i zatrzymane prawo jazdy

piątek, 17.11.2023 12:19 555 2

Wszystko zaczęło się od nadmiernej prędkości, z jaką ulicami Wrocławia przemieszczał się swoim busem 27-latek wraz ze swoimi pasażerami. 121 km/h gnał swoim volkswagenem ulicą Jana Nowaka Jeziorańskiego, choć znaki jasno wskazywały, że na tym odcinku drogi dopuszczalna prędkość to 70 km/h! Spotkanie z mundurowymi zakończyło się nałożeniem mandatów w łącznej kwocie 2500 złotych, 35 punktami karnymi oraz zatrzymanym dowodem rejestracyjnym wraz prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci wrocławskiej grupy SPEED zwracają uwagę nie tylko na przypadki agresywnej i brawurowej jazdy. Oku doświadczonych funkcjonariuszy nie umykają również inne wykroczenia. Tak też było w przypadku 27-letniego kierowcy dostawczego volkswagena.

Policjanci zwrócili uwagę na pędzącego 121 km/h ulicą Jana Nowaka Jeziorańskiego dostawczego volkswagena. Ich uwadze nie umknął również fakt, że 27-latek oraz jeden z jego pasażerów nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Na dodatek gnając lewym pasem ruchu ”zapomniał”, że podczas jazdy nie może korzystać z telefonu. Stan techniczny auta również pozostawiał wiele do życzenia...

Styl jazdy 27-latka oraz lekceważące podejście do obowiązujących przepisów prawa miały swoje odzwierciedlenie w systemach policyjnych, a mianowicie informacji, że wystosowano wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy. Powodem było przekroczenie limitu 24 punktów karnych.                                                                                 
W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili stan techniczny dostawczego volkswagena, ujawniając szereg usterek oraz nieprawidłowości, w tym ogumienie przedniej osi z nadmiernie zużytym bieżnikiem, niepewnym mocowaniem prawego reflektora. Może dlatego auto nie miało aktualnych badań technicznych?

Kontrola przebiegła spokojnie, a kierowca poczuwał się do winy za wszystkie popełnione wykroczenia. 

Pośpiech, który mężczyzna tłumaczył powrotem z pracy do domu kosztował go 2500 zł, 35 punktów karnych i zatrzymanym na 3 miesiące prawem jazdy jak również zatrzymanym dowodem rejestracyjnym pojazdu.

źródło: KMP we Wrocławiu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

poniedziałek, 20.11.2023 12:03
Dobrze robią że karzą surowo !
GerardZeSpychlierza niedziela, 19.11.2023 10:08
"35 punktów karnych i zatrzymanym na 3 miesiące prawem jazdy" to po przekroczeniu 24 punktów prawo jazdy nadal umożliwia poruszanie się po drogach publicznych?