Ukradli metalowe elementy balustrady z kontenera. Teraz grozi im 5 lat więzienia

środa, 15.5.2019 07:00 985 1

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyznom, którzy z kontenera należącego do jednej z prywatnych firm, zabrali ciężkie metalowe elementy. Policjanci zastali ich siedzących już w samochodzie i najwidoczniej szykujących się do odjazdu. Auto było wypakowane metalowymi kątownikami i balustradami. Mężczyźni zostali zatrzymani i teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

       Fot. Pixabay

Dwóch mężczyzn zainteresowało się zawartością prywatnego kontenera, stojącego na terenie jednego z placów budowy. 33 i 22-latek zabrali ze środka metalowe elementy: balkonowe balustrady, kątowniki i inne elementy budowlane. Następnie zaparkowali swojego osobowego Opla bezpośrednio przy kontenerze i przełożyli przedmioty do samochodu. Tak zastali ich policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Policjanci patrolujący teren wrocławskiej dzielnicy Fabryczna otrzymali zgłoszenie, że ktoś kradnie złom z kontenera na budowie. Gdy funkcjonariusze natychmiast dojechali na miejsce, zastali tam dwóch mężczyzn, siedzących już w osobowym Oplu. Najwidoczniej szykowali się do odjazdu ze swoim łupem. Policjanci ujawnili w aucie 7 balkonowych balustrad i wiele innych ciężkich metalowych elementów.

Funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielem budowy, który w wyniku podjętych działań, odzyskał swoją własność.

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do Komisariatu Policji Wrocław - Fabryczna. Tam śledczy przeprowadzili dalsze czynności procesowe z ich udziałem.

Za kradzież mężczyznom grozić może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 15.05.2019 10:12
A juz myslalem ze to edek z markiem