Kobierzyccy dzielnicowi z pomocą dla poszkodowanych w wypadkach drogowych

piątek, 14.1.2022 09:50 323 0

Policjanci pełniący na co dzień służbę w podwrocławskich Kobierzycach na stanowisku dzielnicowych jednego dnia dwukrotnie udzielali pomocy przedmedycznej uczestniczkom wypadków drogowych. Funkcjonariusze jednocześnie monitorowali czynności życiowe poszkodowanych do momentu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Po raz kolejny potwierdziło się, że policjantom los innych nie jest obojętny. Bez względu na miejsce czy czas, czy są w służbie czy poza nią, reagują natychmiast, kiedy widzą, że czyjeś życie lub zdrowie może być zagrożone. Podobnie było w podwrocławskich Kobierzycach, gdzie dzielnicowi z tamtejszego komisariatu dwukrotnie tego samego dnia udzielali pomocy przedmedycznej uczestniczkom zdarzeń drogowych.

Do pierwszej z tych niebezpiecznych sytuacji doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, gdzie kierujący Renault potrącił 45-letnią kobietę. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do kobiety i wraz z ratownikiem medycznym, który także był w pobliżu zdarzenia, zaczęli udzielać kobiecie pomocy. Policjanci zajęli się zabezpieczeniem miejsca potrącenia, a także wezwaniem pogotowia ratunkowego. Kobieta została przeniesiona w miejsce bezpieczne, gdzie mundurowi monitorowali jej czynności życiowe do momentu przyjazdu zespołu ratunkowego.

Do drugiego zdarzenia doszło na ulicy Kłodzkiej, gdzie 66-letnia kobieta z niewyjaśnionych przyczyn straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała z jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. Policjanci ponownie zabezpieczyli miejsce tej niebezpiecznej sytuacji drogowej, aby nie doszło tam do wtórnych zdarzeń i udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej.

Poszkodowane na szczęście w stanie niezagrażającym życiu zostały przewiezione do wrocławskich szpitali. Dzielnicowi z Kobierzyc znaleźli się we właściwym miejscu i czasie, pomagając poszkodowanym w zdarzeniach.  

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)