Kim jest i ile zarabia programista PHP?

środa, 23.11.2022 15:03 116

PHP jest jednym z najpopularniejszych, zaraz po Javie oraz HTMLu, języków programowania. Sprawdźmy więc kim jest osoba, która pracuje z nim na co dzień oraz na jakie zarobki może z tego tytułu liczyć!

Kim jest programista PHP?

Jak łatwo się domyślić, programista PHP jest ekspertem umiejącym w sposób profesjonalny wykorzystać do swoich potrzeb możliwości jakie daje ten język celem realizacji mniej lub bardziej skomplikowanych projektów z branży IT.
Jeżeli mowa o głównych jego obowiązkach w miejscu pracy, to zaliczyć do nich należy bez wątpienia analizę oraz opracowywanie od podstaw aplikacji internetowych. Nie należy także zapominać o rozwijaniu i integracji już istniejących w danym środowisku systemów oraz opracowywaniu szczegółowej dokumentacji projektowej ułatwiającej dalszą pracę z daną aplikacją. Programista PHP jest także odpowiedzialny za wyszukiwanie i eliminowanie błędów w oprogramowaniu, jak również - za jego aktualizację, tak aby spełniało ono wszelkie wymogi prawne, użytkowe i komercyjne. Poza kodowaniem aplikacji, często do zadań osoby będącej bohaterem naszego dzisiejszego wpisu należy także przygotowywanie portali internetowych oraz baz danych wykorzystywanych w przedsiębiorstwach.
Jeżeli dany ekspert wykaże się ogromną wiedzą z tego zakresu oraz umiejętnością stawienia czoła nawet najbardziej nietypowym wyzwaniom, może on liczyć na wysokie zarobki!

Ile zarabia programista PHP?

Na podstawie ofert z serwisu Cleveran.com, który koncentruje oferty z rynku w jednym miejscu, przedstawiamy stawki jakie aktualnie są osiągalne na stanowisku programisty PHP.

Zgromadzone dane jasno pokazują, że za godzinę swojej pracy ekspert taki zainkasować może od 50 zł do ponad 60 zł, co daje około 8000 zł - 10000 zł miesięcznie. Mowa oczywiście o pensji na stanowisku Juniora.
Programista Mid w posługiwaniu się tym językiem liczyć może na około 10000 zł - 15000 zł, natomiast Senior Developer - nawet 22000 zł - 28000 zł miesięcznie.
Jedna z najwyższych ofert na programistę PHP w serwisie Cleveran oferowała wynagrodzenie na poziomie 29 tys. zł.

Niemniej jednak, menedżerowie działów IT oraz właściciele przedsiębiorstw informują, że warto przygotować się na regularne uczestniczenie w sesjach szkoleniowych i warsztatach tematycznych. Dlaczego jest to tak istotne? Pozwala to bowiem w znacznym stopniu poszerzyć zawodowe horyzonty programisty, jak również przystosować go do nieprzerwanie zmieniającej się specyfiki branży, z czym nierozerwalnie wiążą się kolejne, nietypowe wyzwania.
Jeżeli szukasz innych języków programowania, możesz sprawdzić między innymi: HTML, Python, czy też C++ - zapotrzebowanie na profesjonalistów z nadmienionych dziedzin na przestrzeni ostatnich lat nieprzerwanie bowiem wzrasta!