komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 18 sierpnia 2019

Ilony, Bronislawa

Kiedy warto zmienić pracę?

poniedziałek, 22.7.2019 13:40
kategorie artykułu:

Wahasz się z podjęciem decyzji o zmianie pracy? Poznaj powody, dla których warto złożyć wypowiedzenie.

Brak możliwości rozwoju

Od kilku lat wykonujesz dokładnie te same czynności? Zakres twoich obowiązków nigdy nie ulega zmianie? W takim razie pomyśl o… złożeniu wypowiedzenia. Dlaczego? Ponieważ na obecnym stanowisku raczej nie nauczysz się niczego nowego, a tym samym nie będziesz w stanie podnieść swoich kompetencji. Pamiętaj, iż tylko ciągły rozwój gwarantuje ci utrzymanie się w branży, a tym samym osiągnięcie stabilności zawodowej. Wbrew pozorom nie ma przesady w stwierdzeniu, iż osoby, które stoją w miejscu tak naprawdę się cofają. Jeśli więc pragniesz być uznawany za eksperta w swojej dziedzinie, to nawiąż współpracę z firmą, która zainwestuje w twój rozwój np. wysyłając cię na szkolenia czy też kursy. Oferty godnych polecenia pracodawców znajdziesz na portalu jobsora.com.

Nadmierny stres

Pracujesz pod presją czasu? Twoja pensja uzależniona jest wyłącznie od osiąganych wyników, a tzw. „wyrobienie normy” okazuje się trudniejsze, niż początkowo zakładałeś? A może przytłacza cię ilość obowiązków? Niestety, wspomniane sytuacje stanowią codzienność sporej ilości osób. Dodajmy; codzienność, której nie należy akceptować. Wszystkie, wymienione powyżej problemy przyczyniają się bowiem do potęgowania stresu, który – jak powszechnie wiadomo – wpływa negatywnie na stan zdrowia. Jeśli więc czujesz, że obecna praca zaczyna cię przytłaczać to rozważ zmianę zatrudnienia, gdyż długotrwały stres może przyczynić się do powstania wielu – często bardzo poważnych – chorób.

Zbyt niskie wynagrodzenie

Ilość pieniędzy, która zostaje na twoim koncie po zapłaceniu rachunków pozwala ci jedynie na skromne życie? Odłożenie choćby najmniejszej ilości gotówki jest dla ciebie czymś niewykonalnym? W takim razie czas pomyśleć o zmianie pracy. No dobrze, ale co zrobić w przypadku, gdy ilość zarabianych przez nas pieniędzy jest standardem na danym stanowisku? W takiej sytuacji warto rozważyć przebranżowienie się. Bez obaw; obecnie zmiana zawodu jest prostsza, niż sądzisz. Wystarczy bowiem zapisać się na interesujący nas kurs lub po prostu odbyć płatne praktyki. Jeśli jednak nie chcesz zmieniać wykonywanego zawodu, to rozważ podniesienie swoich kwalifikacji.

 
czwartek, 15.8.2019 08:00
czwartek, 15.8.2019 07:30
czwartek, 15.8.2019 07:00
środa, 14.8.2019 14:11
środa, 14.8.2019 09:02
wtorek, 13.8.2019 13:00
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki