komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 31 października 2020

Urbana, Saturnina

Kiedy realizuje się transport maszyn ciężkich? Logistyka przewozu maszyn

piątek, 25.9.2020 22:30 , odsłony: 116
kategorie artykułu:

Stosowane w różnych gałęziach przemysłu maszyny są kłopotliwe w transporcie. Nie omacza to jednak, że nie nadają się do relokowania w ogóle. Kluczowe jest wtedy wybranie właściwych środków transportu oraz zaplanowanie przewozu tak, aby mógł od odbyć się bez problemów.

Gdy konieczne jest przewiezienie ciężkiej i dużej maszyny, zastosowanie standardowych środków transportu nie jest możliwe. W takim przypadku należy wybrać specjalistyczny transport ponadgabarytowy – nienormatywny, który może poradzić sobie z takimi wymagającymi ładunkami.

Kto prowadzi przewóz maszyn?

Firmy świadczące usługi przewozów ponadgabarytowych (np. Jupiter Gabaryty) mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę obejmującą całkowitą organizację relokacji. Są one w stanie przygotować również transport maszyn przemysłowych różnych typów.

Maszyny przemysłowe, które używane są w wielu zakładach pracy, są bardzo wymagające w relokacji, dlatego też skorzystanie z usług firm mających w tym obszarze duże doświadczenie to najlepsze posunięcie.

Tego typu firmy posiadają rozbudowane zaplecze, za pomocą którego możliwe jest dowiezienie każdego ładunku do celu. Służą jednak nie tylko wsparciem w samym przewozie, ale również organizują go pod kątem formalnym. Dla klienta to zatem fachowe wsparcie niezależnie od typu ładunku.

Jakie typy maszyn nadają się do przewozu?

Dzięki pomocy firm oferujących usługi transportu gabarytów klienci mogą otrzymać kompleksową pomoc przy relokacji wielu typów ładunków.

Można zlecić transport:

  • maszyn budowlanych
  • maszyn drukarskich
  • maszyn górniczych
  • maszyn przemysłowych
  • maszyn rolniczych
  • maszyn wiertniczych
  • urządzeń produkcyjnych

Naturalnie, lista ta nie jest kompletna, ponieważ za pomocą takich firm możliwa jest również całkowita relokacja fabryk – linii produkcyjnych i pozostałych maszyn, a także elementów konstrukcyjnych czy zbiorników. Zaawansowane zaplecze, którym dysponują dzisiaj firmy transportowe, daje niemalże nieograniczone możliwości w transporcie.

Jak przewozi się maszyny gabarytowe?

Do przewozu ponadgabarytowego stosowane są odpowiednie środki transportu, które mogą poradzić sobie z takimi wymagającymi ładunkami.

Najczęściej stosowane są wtedy naczepy niskopodwoziowe, które są podłączane do ciągników siodłowych. Taki zestaw doskonale radzi sobie z wieloma towarami. Nisko położona platforma ułatwia wtedy dokonanie załadunku i jednocześnie zmniejsza ryzyko uszkodzenia go podczas przewozu pod niskimi przeszkodami, na przykład wiaduktami.

W przypadku mniejszych urządzeń przemysłowych, które nie mają aż tak dużych gabarytów, można zastosować naczepy standardowe.

Zatem kluczowe jest dobranie takiego typu środka transportowego, aby można było dowieźć sprzęt bez uszczerbku bezpośrednio pod adres wskazany przez klienta.

Jakie czynności towarzyszą organizacji transportu maszyn?

Jako że transport maszyn przemysłowych to transport ponadgabarytowy, konieczne jest również jego właściwe zorganizowanie. Kluczowa jest tutaj odpowiednia logistyka, ponieważ tylko wtedy możliwe jest dowiezienie ładunku bez problemu do jego celu.

Firmy prowadzące usługi transportu gabarytów pomagają swoim klientom w całym procesie organizacyjnym. Zajmują się między innymi opracowaniem właściwej trasy, jej objazdami, uzyskaniem specjalnych zezwoleń, kontaktami ze służbami, ubezpieczeniem wymagającego ładunku, a potem, w trakcie przewozu, jego pilotażem. To zatem kompleksowa usługa, dzięki której można mieć pewność, że ładunek nie ulegnie uszkodzeniu, a nawet jeżeli pojawią się jakieś problemy, będzie on zabezpieczony polisą.

Adresy firm specjalizujących się w transporcie ciężkim maszyn można znaleźć już teraz online wraz z opiniami i referencjami wystawionymi przez ich klientów.

 

 
wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
czwartek, 29.10.2020 10:26
czwartek, 29.10.2020 10:18
czwartek, 29.10.2020 09:02
czwartek, 29.10.2020 09:01
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele