Karta ratalna – najważniejsze zasady korzystania z karty ze stałą kwotą spłaty

środa, 3.8.2022 11:54 158

Myślisz o zakupie nowego sprzętu AGD/RTV do domu, planujesz wycieczkę zagraniczną albo kosztowny prezent, ale nie chcesz w tym momencie nadmiernie obciążać swojego budżetu? Znakomitym rozwiązaniem będzie karta ratalna, która pozwoli na wygodny zakup tego, na czym ci zależy, i wygodną spłatę zobowiązań w przyszłości. Oto najważniejsze kwestie związane z korzystaniem z tego rodzaju produktu bankowego.

Wybierz limit  kredytowy

Na początek określ, jaka kwota będzie ci potrzebna. W ramach karty ratalnej Comfort Plus ze stałą spłatą możesz zdecydować się na jeden z siedmiu limitów. Najniższy próg to kwota w przedziale 1000–2000 zł. Wówczas stała wysokość spłaty wynosi jedynie 100 zł miesięcznie, bez względu na to, ile wydasz w ramach zaproponowanego limitu kredytowego. Z kolei najwyższy limit to kwota w przedziale 8100–10000 zł. W takiej sytuacji do spłaty będziesz mieć 500 zł miesięcznie, również bez względu na wydaną ilość pieniędzy. Oczywiście, jeżeli wykorzystasz mniej niż wskazana przez bank kwota spłaty, oddajesz tylko tyle, ile wynosi Twoje aktualne zadłużenie.

Warto wskazać, że inne progi limitu to kolejno: II – 2100–3000 zł, III – 3100–4000 zł, IV – 4100–5000 zł, V – 5100–6000 zł, VI – 6100–8000 zł. Kwota stałej spłaty wynosi odpowiednio w tych przypadkach: 150 zł, 200 zł, 250 zł, 300 zł, 400 zł.

Karta ratalna ze wszystkimi funkcjami karty kredytowej

Pamiętaj, że karta ratalna od Santander Consumer Bank posiada wszystkie cechy klasycznej karty kredytowej. To oznacza, że w ramach korzystania z niej masz możliwość płatności w sklepach na całym świecie, również w sklepach internetowych oraz wypłaty pieniędzy z bankomatu, spłaty kwoty minimalnej lub oddania całości zadłużenia. Spłata dowolnej kwoty powoduje, że limit odnawia się właśnie o tę kwotę.

Istotną cechą karty ratalnej dostępnej w Santander Consumer Bank jest też okres bezodsetkowy. Jeżeli ze spłatą całości zadłużenia na karcie zmieścisz się w określonym czasie, nie zapłacisz odsetek od kwoty zakupów opłaconych kartą.

Wolność wyboru – wydawaj na co i kiedy chcesz

Karta ratalna Comfort Plus ze stałą ratą to przede wszystkim ogromna swoboda w zarządzaniu własnymi finansami. Sposób użytkowania karty ratalnej jest tożsamy z klasyczną kartą kredytową o czym pisaliśmy już wyżej

Co więcej, jako że kwota zobowiązania się nie zmienia, możesz ustawić na swoim koncie stałe miesięcznie zlecenie i po prostu zapomnieć o tym, że masz kartę ratalną. Wydawaj teraz, na co tylko zechcesz: produkty na przecenach, atrakcyjne prezenty, wycieczkę w ciekawe miejsce. Następnie spłacaj w równych, takich samych kwotach co miesiąc.

Karta ratalna Comfort Plus ze stałą spłatą to rozwiązanie dla osób, które w niepewnych czasach szukają czegoś, co będzie pewne. Jeżeli lubisz mieć porządek w domowych finansach i nie chcesz mieć niespodziewanych wydatków, karta ratalna od Santander Consumer Bank to rozwiązanie idealne. Nie zaskoczą cię dodatkowe zobowiązania bez względu na wydaną w ramach limitu kwotę.