komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 2 czerwca 2020

Marianny, Marcelina


Jest przetarg na zaprojektowanie przebudowy mostu Osobowickiego

poniedziałek, 6.4.2020 19:13 , komentarze: 0 , odsłony: 149
kategorie artykułu:

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na zaprojektowanie przebudowy mostu Osobowickiego. Projektant ma znaleźć optymalne rozwiązania, które nie pogorszą warunków przejazdu dla aut, a poprawią warunki dla komunikacji miejskiej, pieszych oraz rowerzystów.

       Fot. Google Maps 

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonanie projektu wykonawczego i skompletowanie dokumentów przetargowych dla przebudowy mostu Osobowickiego we Wrocławiu. 

Inwestycja na moście, w związku z tym, że jest wpisany do rejestru zabytków, jest obarczona ograniczeniami techniczny i konserwatorskimi. Jednak, jak podkreślają urzędnicy, priorytetem jest taki zakres remontu, który poprawi warunki przemieszczania się wszystkich użytkowników na tej ograniczonej przestrzeni.

Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie przedstawić wielowariantową koncepcję, które zostanie skonsultowana z radami osiedli. Ma sprawdzić także, czy uda się przełożyć rurę ciepłowniczą w konstrukcję obiektu – wyjaśnia Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Aby odpowiedzieć m.in. na te pytania najpierw musi powstać projekt. We Wrocławskich Inwestycjach zakładają, że po podpisaniu umowy z wykonawcą – projekt powstanie w 13 miesięcy.  

Źródło: Wroclaw.pl 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 1.6.2020 14:50
poniedziałek, 1.6.2020 14:41
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki