komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 1 kwietnia 2020

Teodory, Grazyny


Jakie wyciągarki samochodowe sprawdzą się najlepiej w samochodach terenowych?

poniedziałek, 23.3.2020 13:57 , odsłony: 105
kategorie artykułu:

Wyciągarki terenowe to niezbędny element każdego kierowcy samochodu biorącego udział zarówno zawodowej, jak i hobbystycznej jeździe typu off-road. Grząski teren, głębokie błoto, bagna czy rozlewiska to miejsca, w których wyciągarka może znaleźć swoje zastosowanie, ratując Cię z opresji. Jaka zatem wyciągarka samochodowa najlepiej nada się dla samochodu terenowego z napędem na cztery koła? Jak dobrać odpowiednie urządzenie, któremu producentowi tych urządzeń zaufać?

Jaką wyciągarkę wybrać dla terenówki i jak jej używać?

Jeśli jesteś pasjonatem jazdy terenowej, zainwestuj w wyciągarkę elektryczną. Najważniejszy parametr, na który musisz zwrócić uwagę to siła uciągu danego urządzenia. Nie masz pewności, czy siła jest wystarczająca? Dwukrotnie pomnóż masę swojego samochodu i w ten sposób ustal niezbędną siłę uciągu. Pamiętaj o odpowiedniej konserwacji zakupionego urządzenia. Warto czyścić swoją wyciągarkę po każdej wyprawie w teren. Dokładnie przeczytaj instrukcję obsługi – większość urządzeń w trakcie rajdów psuje się nie ze względu na wadliwość sprzętu, a nieprawidłowy sposób użytkowania.

Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Jeżeli planujesz zakup wyciągarki, w pierwszej kolejności zadaj sobie pytanie – w jaki sposób będziesz jej używał i do czego będzie Ci niezbędna. Ponadto, pod uwagę musisz wziąć parametry poszczególnych modeli wyciągarek dostępnych na rynku, z których najważniejszym jest siła uciągu. Im cięższe auto, tym uciąg powinien być większy. Pamiętaj, że wartość siły uciągu odnosi się jedynie do pierwszego zwoju liny danego urządzenia! W związku z tym stosuj się do reguły, która mówi wprost: masa całkowita pojazdu może stanowić nie więcej niż połowę siły uciągu Twojego narzędzia. Odpowiedni dla Twoich indywidualnych potrzeb model wyciągarki znajdziesz na stronie internetowej jednego z największych producentów tego typu urządzeń – dragonwinch.com. Dragonwinch to polska firma z ponad dwudziestoletnią tradycją sprzedaży i jeden z globalnych liderów w branży. Przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie wyciągarki elektryczne, hydrauliczne, ręczne, warsztatowe, przenośne oraz wiele innych.

Dlaczego warto zainwestować w wyciągarkę?

Nawet jeśli nie jesteś pasjonatem jazdy po bezdrożach, warto byś zainwestował swoje środki w najprostszą, ręczną wyciągarkę do auta osobowego. Dlaczego wyciągarki samochodowe są tak przydatne w terenie? Ich niewielkie rozmiary i waga gwarantują, że zmieszczą się w bagażniku właściwie każdego samochodu. Ponadto, wyciągarka to funkcjonalne i niezwykle praktyczne urządzenie może uratować Cię z opresji, kiedy w wyniku nieprzewidzianych okoliczności wylądujesz w przydrożnym rowie, gdzieś z dala od większego miasta. W najlepszym wypadku będziesz zmuszony czekać na niejednokrotnie kosztowną pomoc drogową, w najgorszym – poprosić o pomoc któregoś z nielicznych kierowców przejeżdżających tą drogą. Po co tracić cenny czas i nerwy? Z wyciągarką w bagażniku samodzielnie wyjdziesz z opresji.

Zakup odpowiedniej wyciągarki to decyzja, która może uchronić Cię przed stresem i niepotrzebnymi nerwami, w okolicznościach nieprzewidzianego zdarzenia.

 
wczoraj, 17 godz temu
piątek, 27.3.2020 11:13
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki