komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 15 grudnia 2019

Niny, Celiny

Jakie łóżko dla singla – 1 czy 2-osobowe?

czwartek, 28.11.2019 13:42 , odsłony: 356
kategorie artykułu:

Wybór łóżka nie jest wcale prosty, a zanim podejmiemy ostateczną decyzję, musimy się dobrze zastanowić. Jakie modele są najlepsze dla singla?

Jako osoby, które mieszkają samotnie, nie musimy się w niczym ograniczać, ani kierować tym, co spodoba się komuś. Możemy stworzyć aranżację, o jakiej zawsze marzyliśmy. Pod warunkiem, że pozwala na to metraż.

Meble a wielkość mieszkania

Single wynajmują pokoje, czy kawalerki, ale też mogą mieć duże mieszkania. To, jak dużą przestrzenią dysponujemy, będzie warunkować wielość mebli, w jakie możemy zainwestować. Jeśli mamy jedynie jeden pokój z kuchnią, to raczej nie będziemy myśleć o wielkich szafach, łóżkach dwuosobowych itd. Będziemy szukać czegoś, co raczej jest w niewielkim rozmiarze. Z kolei jeśli nasze mieszkanie jest duże, mamy ogromne pole do popisu. Możemy sięgnąć po takie meble, jakie tylko nam się podobają i pasują do aranżacji.

Jakiego rozmiaru łóżko?

Kiedy aranżujemy sypialnię, podstawowym przedmiotem, jaki się w niej znajdzie, będzie łóżko. Czy zawsze musi być takie samo? Niekoniecznie. Przede wszystkim przy małej sypialni, która równocześnie pełnić będzie funkcje pokoju dziennego, ciężko o tradycyjne łóżko. Dużo częściej wybiera się różnego rodzaju rozkładane kanapy, które codziennie rano się składa.

Kiedy mamy małą sypialnię, ale mamy ten komfort, że możemy rozgraniczyć przestrzeń dzienną i nocną, zyskujemy więcej możliwości. Świetnie sprawdzi się na przykład łóżko jednoosobowe drewniane na Beds.pl. Natomiast mając kilka pokoi i dużą przestrzeń do zagospodarowania, aż prosi się, by sięgnąć po większe łóżko. Dla wygody wystarczy łóżko jednoosobowe, ale jeśli lubimy mieć dużo miejsca, to dlaczegóż nie wziąć pod uwagę łóżka dwuosobowego? Na pewno aranżacja będzie wyglądać ciekawiej. Każde łóżko dwuosobowe drewniane na Beds.pl jest wygodne i stylowe, dlatego szybko znajdziemy model, który świetnie uzupełni wystrój.

Łóżko dla singla Beds

Jak łóżko to i materac

To, że wybierzemy rozmiar łóżka to jedna strona medalu. Żeby się wyspać, ważne jest nie tylko to, by łóżko nie było za małe. Liczy się również materiał, z którego jest ono wykonane i materac. W przypadku ramy łóżka, w dalszym ciągu najbardziej poleca się drewno. Wiąże się ono z wieloma zaletami. Przede wszystkim jest uniwersalne i możemy włączyć je dosłownie w każdy wystrój. Jest też ciepłe, w przeciwieństwie na przykład do metalu. Do tego jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, więc na pewno jest to inwestycja na lata, a przez to, że jest naturalne, ma dobry wpływ na nasz organizm.

A na co zwrócić uwagę w przypadku materaca? Na pewno jego rozmiar będzie ściśle związany z wielkością ramy łóżka, ale już jego wypełnienie zależy od nas. Do dyspozycji mamy materace piankowe, sprężynowe i lateksowe. Każdy z nich wiąże się z innymi zaletami. Są pewne wskazania, co do poziomu twardości względem wagi, ale często ocena materaca jest subiektywna. Nie ma jednej idealnej propozycji, więc najprościej odwiedzić któryś ze sklepów stacjonarnych i przetestować, przy jakim typie i twardości jest nam najwygodniej.

Łóżko może być przestrzenią do przechowywania

Ponieważ w większości przypadków mieszkania mają nieduży metraż, często szukamy dodatkowego miejsca na trzymanie niektórych rzeczy. Łóżko sprawdzi się w tym idealnie. Jest szereg modeli, w których są dodatkowe pojemniki na poście. Są dyskretnie schowane pod materacem i można w nich chować nie tylko pościel, ale i inne rzeczy, jak ubrania sezonowe. Rozwiązanie to można spotkać zarówno w łóżkach jednoosobowych, jak i dwuosobowych.

 
piątek, 13.12.2019 14:00
2
czwartek, 12.12.2019 15:29
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki