Jaką niszczarkę wybrać do małej firmy? Poznaj produkty Rexel i HSM

czwartek, 30.7.2020 12:00 225

Rok 2018 obfitował w ważne wydarzenia. Jednym z nich było z pewnością wejście w życie rozporządzenia o ochronie danych osobowych znanego lepiej jako RODO. To właśnie wtedy mogliśmy też odnotować wzrost zapotrzebowania na niszczarki do papieru. Urządzenia tego rodzaju powalają na niszczenie dokumentów, w których znajdują się poufne dane.

Niszczenie takie jest bezpieczne, skuteczne, a przede wszystkim – zgodne z prawem. Jeśli nie będziemy stosować się do aktualnie obowiązujących przepisów, musimy liczyć się z poważnymi konsekwencjami finansowymi takiego podejścia.

Poziom bezpieczeństwa niszczonych danych

Analizując rynek niszczarek do papieru możemy zauważyć, że jedne z nich tną dokumenty na paski, podczas gdy inne zmieniają je w ścinki. Te pierwsze zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że ich cena nie jest wygórowana. Można z nich korzystać, warto jednak pamiętać, że znajdują one zastosowanie przede wszystkim w odniesieniu do tych dokumentów, których poziom tajności nie jest duży. Jeśli więc mamy do czynienia z dokumentami zawierającymi informacje tajne lub ściśle tajne, dokumenty te powinny być cięte na ścinki. Poziom tajności nie jest zresztą przypadkowy, a szczegółowych wytycznych co do niego można poszukiwać w siedmioklasowej normie DIN 66399.

Parametry, które warto znać

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaką niszczarkę do papieru wybrać, w pierwszej kolejności wypada zwrócić uwagę na to, jak bardzo wydajnym jest ona rozwiązaniem. Jeśli nasza firma nie jest duża, można postawić na niewielkie urządzenie jednorazowo niszczące nie więcej niż kilka kartek. Gdy jednak mamy do czynienia z dużą korporacją, znacznie lepszą opcją będzie urządzenie, które odznacza się o wiele większa wydajnością. Nie jest to trudne. Największe z niszczarek biurowych w ciągu zaledwie kilku minut są w stanie zniszczyć nawet ryzę papieru. Nie zapominajmy jednak, że wydajność to nie wszystko. Podczas korzystania z niszczarki problemem może okazać się także jej głośność. Optymalnym jest więc ta propozycja, której poziom hałasu nie przekracza sześćdziesięciu decybeli.

Inne funkcje, które warto poznać

Oczywiście, podstawowe funkcje zwykle nie są jedynymi, w jakie wyposażone są urządzenia przeznaczone do niszczenia dokumentów. Osoby odpowiadające za ich dostępność na rynku dbają również o te rozwiązania, które poprawiają sam komfort pracy. W tym kontekście warto wspomnieć choćby o funkcji automatycznego wyłączania i włączania tego rodzaju sprzętu. Dzięki niej sprzęt można uruchomić w tym samym momencie, w którym pojawią się w jego wnętrzu dokumenty przeznaczone do niszczenia. Jeszcze innym rozwiązaniem o dużym zastosowaniu praktycznym wydaje się być funkcja rewers. Jest nieoceniona, gdy użytkownik jednorazowo stara się zniszczyć wiele dokumentów, co często powoduje zacinanie się noży tnących. Po uruchomieniu wspomnianej funkcji mamy do czynienia z szybkim usunięciem zatoru. Nowoczesne rozwiązania posiadają także specjalne czujniki informujące choćby o konieczności opróżnienia kosza oraz o tym, że ktoś dotyka otworu na dokumenty palcami.

Zobacz niszczarki Rexel oraz HSM w ofercie sklepu Alibiuro: https://alibiuro.pl/urzadzenia-biurowe/niszczarki-akcesoria/niszczarki/

 

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz