komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 29 października 2020

Euzebii, Wioletty

Jaką kosiarkę wybrać do trawnika w ogrodzie?

piątek, 18.9.2020 11:14 , odsłony: 108
kategorie artykułu:

Każdy z nas dba o to, aby ogród wyglądał możliwie jak najlepiej. Jego pielęgnacja jest jednak często dość trudna i wymagająca wielu poświęceń i pracy. Ważnym elementem jest odpowiednio zadbany trawnik, który powinien być regularnie koszony. Niezbędnym urządzeniem okaże się kosiarka do trawy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając tego typu sprzęt? Kosiarka elektryczna czy spalinowa - co będzie lepszym rozwiązaniem? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając kosiarkę?

Zanim zdecydujemy się na zakup nowej kosiarki do ogrodu, warto wcześniej wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, które nie do końca związane są ze specyfikacją techniczną kosiarki. Istotna jest wielkość trawnika, z którą będziemy mieć do czynienia. To właśnie od niej zależy, jak duże i wydajne urządzenie będziemy musieli zakupić. Warto wziąć pod uwagę to, jak często będziemy kosić trawę.

Jeśli regularnie, kiedy trawnik jest jeszcze dość niski, wówczas kosiarka elektryczna powinna być wystarczająca, natomiast jeśli raz na jakiś czas- kosiarka spalinowa będzie odpowiednim wyborem. Nie możemy zapominać o kwestii wyglądu trawnika. W niektórych sytuacjach mamy do czynienia z dużą ilością przeszkód. Mogą nimi być przykładowo krzewy, drzewa, kamienie szyszki. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że nierówne i pofałdowane trawniki najłatwiej będzie kosiło się urządzeniem z dużymi kołami i napędem.

Kosiarka elektryczna czy spalinowa?

Najczęściej do wyboru mamy kosiarkę elektryczną i spalinową. Dużo w tym przypadku zależy od indywidualnych preferencji użytkowników. Jednakże istotnym aspektem jest to, z jak dużym trawnikiem mamy do czynienia.

Jeśli jest on stosunkowo niski, wówczas zalecana jest kosiarka elektryczna. W przypadku wysokiego optymalnym rozwiązaniem wydają się być kosiarki spalinowe z napędem. Jak wiadomo, każda z nich ma kilka wad i zalet. Przede wszystkim kosiarka elektryczna jest lekka i mobilna, niestety jej moc jest stosunkowo niska, a ciągnący się za nami kabel często jest niezwykle irytujący.

Kosiarka spalinowa jest znacznie droższa od wcześniej wymienionej, koszt jej eksploatacji i ciężar jest wyższy, natomiast jest bezprzewodowa i ma znacznie większą moc. Ostateczna decyzja powinna być także uzależniona od tego, z jak wielkim obszarem roboczym mamy do czynienia, a także od naszych funduszy, które często są w znaczny sposób ograniczone.

Przykładowo, jeśli poszukujemy sprzętu do dużego ogrodu, potrzebna nam będzie większa moc, wówczas znacznie lepszym rozwiązaniem wydaje się być kosiarka spalinowa z napędem. Jednakże w tym przypadku konieczna jest także większa dyspozycyjność budżetowa. Niestety będzie zdecydowanie głośniejsza od modeli elektrycznych, a także będziemy mieć do czynienia z nieprzyjemnymi spalinami. W przypadku mniejszych ogrodów kosiarka elektryczna sprawdzi się doskonale, co prawda ma mniejszą moc, jednakże jest tańsza, lżejsza i cichsza.

 

 
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki