Jak zaaranżować ekskluzywną łazienkę?

wtorek, 6.4.2021 20:46

Ekskluzywna łazienka powinna być jak domowe spa: elegancka, pełna udogodnień i niosąca poczucie luksusu. Jak zaaranżować taką przestrzeń w naszym mieszkaniu? Pomaga w tym Strefa Luksusu, sklep internetowy oferujący wyposażenie od najbardziej prestiżowych producentów. 

  1. Wyposażenie ekskluzywnej łazienki: wanna wolnostojąca
  2. Wyposażenie ekskluzywnej łazienki: miska WC rimless
  3. Wyposażenie ekskluzywnej łazienki: bateria umywalkowa 

Wyposażenie ekskluzywnej łazienki: wanna wolnostojąca

Trudno wyobrazić sobie piękną, luksusową łazienkę bez wanny wolnostojącej. Jest to rozwiązanie droższe niż tradycyjna, wbudowana wanna, ale też mające znacznie więcej walorów estetycznych, a także praktycznych. Wanna wolnostojąca jest pięknym elementem, który kojarzy się z najbardziej luksusowymi salonami spa. Taka wanna doskonale pasuje do wnętrz rustykalnych, retro czy glamour. Mamy też w jej przypadku znacznie większy wybór co do designu i stylistyki, np. nóg czy kształtu. A jakie zalety funkcjonalne wynikają z tego rozwiązania? Przede wszystkim łatwość montażu i dowolność aranżacji: teoretycznie możemy zamontować taką wannę w dowolnym miejscu, jeśli zadbamy o dopływy wody. Wanna wolnostojąca może stać na środku pomieszczenia, przy ścianie, blisko wejścia. 

Wyposażenie ekskluzywnej łazienki: miska WC rimless

Elegancka łazienka powinna zawsze być utrzymywana w czystości, a żeby tak było, powinno się w niej zastosować technologie ułatwiające jej czyszczenie. Taką technologią jest wc rimless, które stosowane jest w miskach WC. W technologii rimless miska nie posiada brzegów czy też kątów, dzięki czemu brud nie zalega od wewnątrz i wc jest bardzo łatwe do utrzymania w higienie. Niektórzy producenci oferują też możliwość równomiernego rozprowadzania wody wzdłuż krawędzi podczas jej spuszczania. Koniecznie zwróćmy uwagę, by miska była montowana w ścianie, a nie podłodze, dzięki czemu będziemy mieli dostęp do przestrzeni pod nią. Mycie podłogi w ten sposób będzie bardzo łatwe, a łazienka zawsze będzie pachnąca i świeża. 

Wyposażenie ekskluzywnej łazienki: bateria umywalkowa 

Luksus wyraża się najbardziej w detalach. Projektując ekskluzywną łazienkę, warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej baterii umywalkowej. Większość projektów luksusowych łazienek uwzględnia baterie złote lub proste, czarne. Możemy też zdecydować się na złoto szczotkowane. Wybierając akcesoria do łazienki, stawiajmy tylko na sprawdzonych producentów, takich jak Flaminia, Bruma czy Burlington. 

Oferty produktowe tych firm znajdziecie w sklepie internetowym Strefa Luksusu.

 https://www.strefaluksusu.pl/

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz