komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Jak wybrać giełdę kryptowalut?

sobota, 19.9.2020 19:29 , odsłony: 134
kategorie artykułu:

Giełdy kryptowalut, czyli inaczej kryptogiełdy, to serwisy internetowe, gdzie znaleźć można oferty kupna i sprzedaży kryptowalut. Obecnie w sieci istnieje wiele miejsc umożliwiających handel między innymi bitcoinami. Czym należy się kierować przy wyborze odpowiedniego? Na co zwrócić uwagę? Jakie kryptogiełdy są najpopularniejsze?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze giełdy kryptowalut?

Jaka powinna być najlepsza giełda kryptowalut? Takie pytanie zadaje sobie z pewnością większość osób, które stają przed wyborem i nie są pewne, którą z opcji wybrać. Zanim zdecydujesz się na tę konkretną, zastanów się, czy spełnia ona wszystkie poniższe warunki:

  • Jest bezpieczna i sprawna - idealna giełda powinna być nie tylko bezpieczna, ale także działać bez zarzutów przez całą dobę. Warto zwrócić uwagę na to, czy ma ona zabezpieczenie podobne do bug bounty, programu narodowego, który nastawiony jest na naprawianie luk w systemie.
  • Ma dobre opinie - przed wyborem dobrze jest zaznajomić się z komentarzami użytkowników w internecie. Podejrzenia powinny wzbudzić wpisy o utrudnianiu wypłat, blokowaniu kont oraz nieprawidłowościach technicznych
  • Chroni prywatność - wybór powinien w miarę możliwości paść na giełdę, która chroni prywatność i anonimowość użytkowników.
  • Ma atrakcyjną ofertę - tutaj warto zwrócić uwagę na ilość dostępnych w serwisie kryptowalut oraz niskie prowizje.
  • Oferuje wiele opcji zawierania transakcji i zapewnia dogodne warunki do ich przeprowadzania - opcja wyboru zleceń ułatwiających zawieranie transakcji i zabezpieczenie kapitału stanowią podstawę.
  • Posiada sprawny support i komunikację - warto wybrać taką giełdę, która zapewnia możliwość szybkiego kontaktu ze wsparciem użytkownika w przypadku wszelkich pytań czy problemów.

Ranking giełd kryptowalut

Poniżej przedstawiamy krótki ranking giełd kryptowalut w zestawieniu na rok 2020.

Binance

Jest to nieustannie rozwijająca się platforma, która zawiera polską wersję językową. Zapewnia płynność handlu i oferuje duży wybór kryptowalut, a ponadto nie wymaga weryfikacji konta - użytkownik pozostaje anonimowy.

BitBay

Wśród plusów wymienić należy fakt, że w tym serwisie istnieje możliwość inwestowania w PLN, a nie w dolary czy euro, tak jak na zagranicznych platformach. Zaletą jest także istnienie polskiej wersji językowej oraz polskiego wsparcia. Minusem są jednak kursy kryptowalut, które często odbiegają od tych na światowych giełdach.

BitClude

Ta platforma nie wprowadza prowizji makera, a prowizje takera są bardzo niewielkie. Opłaty są niskie, a ponadto giełda oferuje czat na żywo przez całą dobę. Minusami są jednak prowizja w kantorze oraz brak możliwości utworzenia konta demo.

 
poniedziałek, 30.11.2020 15:08
poniedziałek, 30.11.2020 15:02
poniedziałek, 30.11.2020 09:51
poniedziałek, 30.11.2020 07:10
poniedziałek, 30.11.2020 06:31
piątek, 27.11.2020 21:28
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele