komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 20 października 2020

Ireny, Kleopatry

Jak reklamować swoje przedsiębiorstwo?

środa, 16.9.2020 13:22 , komentarze: 0 , odsłony: 209
kategorie artykułu:

Nie bez powodu mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Obecnie, by stać się konkurencyjnym na rynku, trzeba zaistnieć w umyśle odbiorców. Nic dziwnego, że właściciele firm używają wielu kanałów komunikacji, żeby dotrzeć do jak największego grona konsumentów.  

Reklama w Internecie 

Internet jest obecnie najskuteczniejszym kanałem komunikacji. Dzięki niemu, można przedstawić swój produkt zainteresowanym na całym świecie. Umieszczenie komunikatu reklamowego w sieci wcale nie jest skomplikowane. Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie mediów społecznościowych - Facebooka, Instagrama, You Tube’a czy Snapchata, gdzie można pokazać reklamę swoich produktów i usług. Każda firma, chcąca liczyć się w swojej branży, powinna posiadać fanpage w social mediach. Często to właśnie konta na tego rodzaju portalach są głównym źródłem informacji o firmie. Poza tym, witryna przedsiębiorstwa w sieci jest tzw. “must have”. Dzisiaj nie wystarczy jednak sam fakt posiadania strony internetowej. Przedsiębiorstwa płacą niemałe sumy za profesjonalnie wykonane witryny. Strony www są wizytówkami firm. To właśnie z nimi użytkownik styka się na samym początku. Przedsiębiorstwa chcą więc mieć strony wykonane w duchu najnowszych trendów web designu.  

Kampanie i gadżety reklamowe 

Marketing bezpośredni wcale nie odszedł do lamusa. Nadal skuteczne jest organizowanie kampanii, eventów promocyjnych i prelekcji z gadżetami reklamowymi. Kubki, smycze czy długopisy z logiem firmy są użytecznymi akcesoriami, które ucieszą każdego uczestnika przedsięwzięcia. Kalendarz, pendrive z nadrukiem, są funkcjonalne i przypominają o konkretnej firmie. Posiadając gadżety reklamowe konkretnego przedsiębiorstwa, potencjalny konsument zaczyna tworzyć w głowie pozytywne skojarzenia z daną firmą. Ludzie z natury obdarzają pozytywnymi emocjami kogoś, kto ich bezinteresownie obdarowuje. Dzięki takim akcjom promocyjnym można zyskać wielu nowych konsumentów. Warto pamiętać, że ludzie cenią spotkania "twarzą w twarz".   

Reklama outdoorowa 

A co z reklamą tradycyjną - outdoorową? Nadal jest skuteczna i wybierana przez wiele firm. Banery z hasłami i logiem przedsiębiorstwa umieszczone w popularnej dzielnicy, przy często uczęszczanej drodze są świetną promocją dla przedsiębiorstwa.  

Obecnie konkurencja na rynku jest ogromna i to niemal w każdej branży. Przez cały czas powstają nowe podmioty walczące o uwagę odbiorców. Tak naprawdę, nie można rezygnować z żadnego rodzaju reklamy. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, że któryś ze sposobów promowania firmy jest nieopłacalny. Oczywiście, najskuteczniej jest zainwestować w reklamę internetową, ale gadżety takie jak: pendrive reklamowy, zakładka czy breloczek do kluczy również dobrze spełniają swoją funkcję. Przygotowując przekaz należy pamiętać o wysokiej jakości treściach. Obecnie użytkownicy są niemal atakowani informacjami z każdej strony. Przebodźcowanie sprawia, że niejednokrotnie czują irytację i zmęczenie widząc kolejne slogany reklamowe. Hasła promujące firmę muszą przebić się przez szum informacyjny, zaskoczyć i zainteresować potencjalnego konsumenta.

Artykuł powstał we współpracy z giftyonline.pl
https://cdn.pixabay.com/photo/2016/10/09/08/32/digital-marketing-1725340_960_720.jpg

 

Wasze komentarze

środa, 14.10.2020 15:16
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki