Jak leczyć długotrwałe zaparcia?

czwartek, 5.8.2021 12:47 146

Zaparcia w znaczący sposób wpływają na jakość życia, mocno ją obniżając. Tym bardziej, jeśli utrzymują się przez dłuższy czas. Jak z nimi walczyć?

Długotrwałe zaparcia poza tym, że są źródłem dużego dyskomfortu, mogą, ze względu na towarzyszące im zaleganie mas kałowych w jelitach, przyczyniać się do rozwoju poważnych chorób i schorzeń układu pokarmowego.

Dlatego też w przypadku utrzymywania się trudności z wypróżnianiem należy podjąć odpowiednie działania, które pomogą zwalczyć kłopotliwy problem. O jakich działaniach mowa? Jak leczyć przewlekłe zaparcia i jakie są sposoby na walkę z nimi?

Zaparcia przewlekłe

Zaparcia mogą, choć nie muszą być symptomem chorób zarówno ze strony układu pokarmowego, jak i schorzeń dotyczących całego organizmu. Dlatego jeśli utrzymują się przez dłużysz czas, należy skonsultować się z lekarzem, który po przeprowadzeniu odpowiednich badań będzie mógł jednoznacznie określić przyczynę trudności z wypróżnianiem i tym samym wdrożyć właściwą metodę leczenia.

Jednak w większości przypadków występowania zaparć, także tych długotrwałych, związane jest z prowadzeniem niezdrowego trybu życia. Pod tym pojęciem należy rozumieć zarówno niewłaściwą dietę, jak i zbyt małą aktywność fizyczną i niewystarczające nawadnianie organizmu.

Wszystkie te czynniki powodują zwolnienie tempa przemiany materii, co z kolei wiąże się z zaburzeniami w zakresie pracy jelit i w rezultacie przyczynia się do trudności z wypróżnianiem. Dlatego leczenie zaparć warto rozpocząć od zmiany stylu życia. Zwiększona dawka ruchu, wypijanie dużych ilości płynów i zdrowa zbilansowana dieta pomogą rozwiązać problem zaparć i staną się skutecznym uzupełnieniem metod leczenia zalecanych przez lekarza.

Xenna Balancewyeliminuj zaparcia

Poza medycznymi kwestiami zaparcia to także źródło niekiedy bardzo dużego dyskomfortu. Aby go zmniejszyć, warto sięgać po wyroby medyczne, które mogą ograniczyć skutki zaparć, a dodatkowo usprawniają pasaż treści pokarmowych w jelitach, przeciwdziałając trudnościom z wypróżnianiem. Jednym z nich jest lek Xenna Balance (Xenna saszetki).

Xenna Balance to wyrób medyczny, którego składniki aktywne koncentrują swoje działanie na leczeniu zaparć o charakterze przewlekłym. Preparat o przyjemnym smaku cytrusów, zamknięty w praktycznych saszetkach przeznaczony jest do rozpuszczania w wodzie.

Dzięki zawartości elektrolitów Xenna Balance (Xenna saszetki) pomaga zachować prawidłową równowagę elektrolitową organizmu, co przyczynia się do przywrócenia regularności wypróżnień i poprawy odczuwanego komfortu.

Poprzez pobudzenie pracy jelit Xenna Balance wspomaga proces leczenia zaparć, ograniczając ryzyko ich ponownego występowania.