komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

Jak dobrze zaplanować urlop?

niedziela, 5.5.2019 18:01 , odsłony: 218
kategorie artykułu:

Urlop jest czasem, kiedy możemy cieszyć się wolnym czasem i brakiem obowiązków. Warto zaplanować go tak, byśmy mieli czas dla siebie. Należy się odpowiednio zregenerować, by później do pracy wrócić pełnym sił.

1. Wszystkie sprawy załatw przed urlopem

W trakcie urlopu najlepiej jest nie mieć żadnych dodatkowych problemów, które mogą zaprzątać nam głowę. Postarajmy się załatwić wszystkie najważniejsze sprawy przed urlopem, niezależnie od tego, czy będzie to opłata OC samochodu, czy sprawy urzędowe. Sprawmy, by na urlopie nie myśleć już o czekających na nas rachunkach i pismach.

2. Znajdź miejsce na urlop znacznie wcześniej

Często popularne miejsca na urlop są szybko rezerwowane. Jeśli planujesz wybrać się w miejsce, które często jest odwiedzane, to sprawdź noclegi znacznie wcześniej. Najlepiej zrobić to nawet na pół roku przed wyjazdem. Wtedy również sprawdź dostępne środki transportu, jeśli nie jedziesz samochodem. Wcześniejsza rezerwacja biletów na samolot może obniżyć koszty naszego biletu nawet o 50%! Warto dowiedzieć się, czy istnieje także opcja darmowego przebukowania naszego miejsca, w momencie, gdybyśmy nie mogli jednak wyjechać w danym terminie. Tak samo należy zrobić z noclegiem. W wielu hotelach istnieje możliwość darmowego odwołania rezerwacji.

3. Zawczasu poszukaj ciekawych miejsc do odwiedzenia

Podróże bez planu mają swój urok, jednak warto przed wyjazdem orientacyjnie sprawdzić najlepsze atrakcje w okolicy naszego hotelu. Dobrym wyjściem będzie wyszukanie map online i ściągnięcie ich jeszcze przed wyjazdem. Dzięki nim nawet przy problemie ze złapaniem sieci komórkowej będziemy w stanie poruszać się po danej miejscowości. Na wielu stronach takich jak TripAdvisor można spotkać opinie podróżników na temat danej atrakcji. Znajdą się tam też ważne informacje dotyczące dojazdu oraz cen ewentualnych biletów.

4. Wymieńmy pieniądze w kraju

Wymiana pieniędzy za granicą nie jest niemożliwa, ale jest to opcja znacznie droższa. Warto znaleźć w naszym mieście tani kantor, gdzie zamienimy pieniądze, bez niepotrzebnego wydawania dodatkowej gotówki. Często kantor daje upust przy wymianie większej ilości gotówki oraz kiedy prosimy o rozmienienie pieniędzy.

5. Dowiedzmy się o szczepienia i wyróbmy sobie kartę do ubezpieczenia międzynarodowego

Szczepienia przeciwko groźnym chorobom to podstawa, zwłaszcza kiedy wyjeżdżamy do tropikalnych krajów. Najbardziej należy bać się malarii, dlatego przed wyjazdem do Amazonii, czy Brazylii musimy pamiętać o szczepieniach. Musimy również zakupić specjalne środki przeciwko komarom i muchom. Jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne to należy je wyrobić przed wyjazdem. Jeśli będziemy zmierzali do kraju należącego do Unii Europejskiej, wtedy wystarczy udać się do swojego oddziału NFZ i wyrobić kartę EKUZ. Jest to karta umożliwiająca korzystanie ze służby zdrowia w innym kraju niż Polska na takich samych zasadach, jak w naszej Służbie Zdrowia. Będziemy mogli iść do lekarza specjalisty, a nawet w razie wypadku mieć zapewniony darmowy pobyt w szpitalu. Oprócz EKUZ można również wykupić prywatne ubezpieczenie na czas podróży. Warto mieć je, zwłaszcza wtedy kiedy wyjeżdżamy na dłuższy czas. Ubezpieczenie będzie kosztowało nas około 100 zł, a EKUZ z kolei jest całkowicie darmowy.

6. Szukaj kodów rabatowych i zniżek na urlop

Ciekawą opcją są teraz kody rabatowe do Sun&Snow, jest to portal który oferuje swoje apartamenty nad morzem i w górach na wynajem. Udostępnia on teraz kody rabatowe na swoją ofertę, aby móc wynająć apartamenty taniej. Więcej na temat kodów rabatowych do Sun&Snow znajdziesz tutaj: https://www.kody.pl/sunandsnow

 
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
poniedziałek, 29.6.2020 11:07
3
czwartek, 25.6.2020 12:26
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki