komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 29 listopada 2020

Blazeja, Saturnina

IT Recruitment Wrocław – trendy w rekrutacji programistów

czwartek, 22.10.2020 08:58 , odsłony: 186
kategorie artykułu:

W przypadku usługi IT Recruitment Wrocław oferuje wiele możliwości. Branża IT nie stoi w miejscu. Również proces poszukiwania pracowników dla tej gałęzi gospodarki powinien być dostosowany się do aktualnych warunków na rynku. Nowoczesne trendy i udogodnienia ułatwiają rekruterom wykonywanie codziennych obowiązków i poszukiwanie programistów najwyższej klasy. Niezbędna w tym celu jest jednak znajomość nowych i aktualnych rozwiązań, jakie oferuje IT Recruitment.

IT Recruitment we Wrocławiu to odpowiedź na potrzeby pracodawców. W niemal każdym przedsiębiorstwie potrzebny jest przecież specjalista od infrastruktury IT. Jej sprawność to podstawa bezpieczeństwa danych oraz w wielu przypadkach prawidłowego działania przedsiębiorstwa. Osoba odpowiedzialna za to zadanie musi być zatem najlepszym specjalistą.

Nowoczesna rekrutacja

Nowoczesne oferty pracy zawierają nie tylko opis stanowiska, ale również szczegółowe wymagania i oczekiwania. W profilu kandydata do pracy w branży IT opisuje się coraz bardziej szczegółowo kompetencje miękkie i twarde, które powinien posiadać kandydat. Co może dziwić, wykształcenie wyższe nie jest tu warunkiem najważniejszym. Dla wielu pracodawców bardziej liczy się obecna wiedza kandydata, jego doświadczenie, umiejętność pracy w zespole i działania pod wpływem stresu i presji czasu.

Proces aplikacji na stanowisko skraca się. Powstają jasne i przejrzyste dokumenty oraz formularze aplikacyjne pozwalające na automatyzację procesu. Aplikowanie możliwe jest również z wykorzystaniem aplikacji mobilnych, social mediów i platform branżowych. Dzięki temu łatwiej jest dotrzeć do najlepszych kandydatów.

Nikogo nie dziwi już możliwość pracy zdalnej, przejmowanie osób z konkurencyjnych firm czy rekrutacja online. Zmiany w procesie pozyskiwania nowych pracowników to nie tylko znak obecnych czasów, ale również cecha charakterystyczna branży IT. Ona przecież zmienia się niemal z dnia na dzień. Codziennie powstają nowe możliwości technologiczne. Specjaliści z branży nie mogą zostać w tyle, inaczej wypadną z obiegu. Największe talenty są nie tylko na bieżąco z innowacjami, ale ciągle poszerzają swoją wiedzę i zdobywają nowe umiejętności. Dlatego tak wielu pracodawców poszukuje ich na oferowane przez siebie stanowiska.

IT Recruitment Wrocław

Wyzwania procesu rekrutacji dla branży IT nie są dla specjalistów powodem do obaw. Usługę IT Recruitment we Wrocławiu oferuje Sowelo Consulting. Rekruterzy dbają o dobry wizerunek pracodawcy już na etapie przygotowywania rekrutacji. Podczas jej trwania stają się aktywnymi członkami zespołu rekrutacyjnego. Wspólnie z pracodawcą określają cele poszukiwań i profil kandydata. Następnie przystępują do poszukiwań.

Zespół pracujący w Sowelo Consulting składa się z bardzo doświadczonych osób. Połączenie wiedzy i kreatywności owocuje szybkimi rezultatami i dobrymi wynikami rekrutacji. Headhunterzy posiadaja bogate sieci kontaktów, które codziennie wykorzystują, poszukując najlepszych kandydatów na określone stanowisko. W swojej pracy korzystają także z możliwości, jakie daje im nowoczesna technologia. Direct/Executive Search w ich wykonaniu to szybka i prosta droga do pozyskania najlepszych programistów dla swojej firmy.

Innowacje

Od niedawna coraz większą rolę w polskim procesie IT Recruitment odgrywają szczegółowe analizy predykcyjne. Ponieważ dane są wszędzie, istotne jest nie tylko ich zbieranie, ale i przechowywanie oraz analiza. Rekruterzy IT wykorzystują ten rodzaj działania do dokonywania ocen bieżących i historycznych danych, głównie w celach prognostycznych. Identyfikują zatem największe talenty na podstawie ich doświadczenia, sieci relacji, wykształcenia czy lokalizacji. Każda dodatkowa informacja na temat potencjalnego pracownika jest dla headhuntera niezwykle cenna. Być może to właśnie ona zadecyduje o zatrudnieniu go na wolne stanowisko. Nowoczesne systemy analityczne generują selektywne listy kandydatów i dopasowują ich do profilu stworzonego przez rekrutera i pracodawcę. Analiza taka może również dostarczyć rekruterowi informacji prognostycznych na temat możliwości zmiany pracy planowanej przez określonego pracownika.

Specjaliści prognozowali, że największą nowością technologiczną 2020 roku w procesie rekrutacji będzie możliwość wykorzystania sztucznej inteligencji (AI). Dzięki niej zwiększa się również zapotrzebowanie na talenty technologiczne, które mają doświadczenie w pracy z AI. Obecnie wykorzystuje się głównie narzędzia do przetwarzania języka naturalnego, które pomagają zautomatyzować proces pozyskiwania i weryfikacji pracowników. Narzędzia Natural Language Processing (NLP) umożliwiają szybką identyfikację danych kandydatów i nawiązanie z nimi kontaktu. Z wykorzystaniem możliwości systemu ATS to innowacyjne rozwiązanie stanowi podstawę automatyzacji i technicyzacji procesów rekrutacji. NLP jako chatbot może bowiem nie tylko nawiązać interakcję z potencjalnymi kandydatami, ale również prowadzić spersonalizowaną komunikację. Dzięki niemu możliwa staje się również późniejsza analiza i ocena każdej przeprowadzonej rozmowy.

IT Recruitment Wrocław

Wizerunek pracodawcy

Duma z miejsca swojego zatrudnienia to jedno z najlepszych uczuć, jakie może odczuwać pracownik. Dzięki niemu dba on również o dobry branding swojego szefa. Budowanie pozytywnego wizerunku firmy powinno zatem zawsze poprzedzać działania rekrutacyjne. Zła opinia szybko bowiem „idzie” w świat, podczas gdy ta dobra nie rozprzestrzenia się w tak zawrotnym tempie. Im więcej zadowolonych pracowników, tym większa szansa na sukcesy osiągane podczas kolejnych procesów rekrutacyjnych.

Większość kandydatów prowadzi aktywny research dotyczący pracodawcy przed podjęciem jakichkolwiek działań aplikacyjnych. Budowanie ofert i innych treści opierając się na pozytywnym Employer Brandingu wydaje się zatem działaniem całkowicie uzasadnionym. Istotne jest, by zadbać również o techniczną stronę wizerunku pracodawcy. Precyzyjnie działająca witryna, jasny formularz aplikacyjny, odpowiednie warunki techniczne (wyświetlanie na różnych ekranach, dostępność aplikacji mobilnych) – to niuanse, które często decydują o chęci kandydatów do ubiegania się o stanowisko.

W działaniach związanych z IT Recruitment niezwykle ważne jest jasne i precyzyjne określenie wizji i misji firmy. Takie działanie pozwala już na starcie wyselekcjonować najlepszych kandydatów na dane stanowisko. Niektórym z nich nie będzie bowiem odpowiadała polityka przedsiębiorstwa i nie zdecydują się na aplikację bez względu na warunki zatrudnienia. Często jest również wręcz przeciwnie. Programiści mający stabilną pracę i atrakcyjną ścieżkę zawodowego awansu zmieniają miejsce zatrudnienia dla możliwości rozwoju i uczestnictwa w innowacyjnych projektach. Jeśli właśnie to jest misją danej firmy, istnieje ogromna szansa, że najlepsze talenty skuszą się na jej ofertę pracy.

Najwyższa jakość zatrudniania

Ocena nowych kandydatów i pomiar jakości i wydajności zespołu rekrutacyjnego to podstawowe działania, jakie podejmuje się w celu oceny przebiegu rekrutacji. Success Rate (procent zatrudnionych kandydatów) decyduje o skuteczności i odpowiedniej działalności danego rekrutera. Jeśli wskaźnik jest wysoki, pracodawca korzystający z usług zewnętrznej firmy outsourcingowej zyskuje gwarancję sukcesu w rekrutacji. Proces pozyskiwania nowych pracowników przeprowadzany przez specjalistów nie tylko ma większe szanse powodzenia, ale również krócej trwa i pochłania mniej kosztów niż ten, który przygotowuje samodzielnie pracodawca.

Dowiedz się więcej o IT Recruitment we Wrocławiu kliknij https://sowelo.com.pl/branze/it-telco/

 

 

 
piątek, 27.11.2020 21:28
piątek, 27.11.2020 14:57
piątek, 27.11.2020 11:22
czwartek, 26.11.2020 10:23
czwartek, 26.11.2020 10:21
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele