komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 28 maja 2020

Jaromira, Justa

Internet symetryczny - najlepsze rozwiązanie dla firm

piątek, 27.3.2020 19:59 , odsłony: 1053
kategorie artykułu:

O ile tradycyjny dostęp do internetu w zupełności wystarczy osobom korzystającym z sieci na potrzeby prywatne, to coraz częściej nie sprawdza się w przypadku firm.

  1. Jaki internet jest najlepszy dla firmy?
  2. Dlaczego warto wybrać łącze symetryczne?

Dotyczy to szczególnie tych przedsiębiorstw, w których dostęp do szybkiego internetu jest kluczowym elementem pracy lub sieć wykorzystywana jest na potrzeby świadczenia usług klientom.

Jaki internet jest najlepszy dla firmy?

Internet w firmie powinien charakteryzować się wysoką przepustowością, co zapewni odpowiedni transfer danych. To jednak nie wszystko, gdyż bardzo duże znaczenie ma to, aby dostęp do sieci był zapewniony w sposób ciągły. Standardowe łącza internetowe często potrafią odmówić posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie, a dodatkowo transfer wychodzący jest w nich o wiele niższy niż transfer przychodzący. Nie ma to szczególnego znaczenia dla użytkowników prywatnych, którzy zazwyczaj pobierają różnego rodzaju pliki, ale może spowolnić pracę osób, które potrzebują szybko wysyłać dokumenty o dużych rozmiarach.

Chociaż przeglądając oferty dostawców internetowych, można trafić na wiele propozycji opisanych jako rozwiązania dla biznesu, to z reguły jedyną rzeczą, jaka odróżnia je od innych ofert, jest nieco wyższa prędkość. Rozwiązaniem tego problemu może być łącze symetryczne. Firmy, które zdecydowały się na testowe wdrożenie takiego rozwiązania, w zdecydowanej większości przypadków pozostają przy nim. Dodatkowo wiele z nich potwierdza, że internet symetryczny umożliwił im rozwijanie nowych usług, a to przełożyło się na większe zyski.

Dlaczego warto wybrać łącze symetryczne?

Tym, co wyróżnia łącza symetryczne na tle innych rozwiązań, jest to, że jego użytkownicy mają gwarancję prędkości upload równej prędkości download. Dla przykładu standardowy internet o prędkości 60 Mb/s pobierania (które w praktyce i tak przyjmuje niższe wartości) pozwala wysyłać pliki z prędkością nieprzekraczającą około 6 Mb/s. W przypadku internetu symetrycznego wartości te są równie. Firma, która podpisze umowę na łącze z prędkością 100 Mb/s będzie więc mogła cieszyć się pełnią prędkości zarówno dla pobierania, jak i wysyłania plików. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej oferty, koniecznie sprawdź nową propozycję Netii. Ten popularny dostawca internetu jako jedna z nielicznych firm z branży oferuje dostęp do łącza symetrycznego w bardzo atrakcyjnej cenie. Pamiętaj, że jest to inwestycja, która pozytywnie wpłynie na rozwój twojego biznesu.

 
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wtorek, 26.5.2020 10:50
niedziela, 24.5.2020 13:05
niedziela, 24.5.2020 11:14
piątek, 22.5.2020 13:19
piątek, 22.5.2020 11:52
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele