komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 25 września 2020

Aurelii, Wladyslawa

Intensywna jesień z Mikrograntami – znamy wyniki ostatniego naboru

wtorek, 8.10.2019 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 274
kategorie artykułu:

Międzypokoleniowa nauka kiszenia na Nadodrzu, muzyczne działania na Swojczycach i Księżu Małym, spacery edukacyjne po zielonych terenach Psiego Pola oraz badanie relacji z mniejszościami na Popowicach i Szczepinie – poznaliśmy zwycięzców i zwyciężczynie wszystkich trzech ścieżek naboru do Mikrograntów! 

Do 15 września trwał ostatni w tym roku nabór do ogólnomiejskich Mikrograntów. Osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy młodzieżowe tym razem zgłosiły aż 120 pomysłów na działania w całym mieście! Spośród wszystkich propozycji wybranych zostało 36 inicjatyw, które realizowane będą do połowy grudnia we Wrocławiu.

Weź miasto w swoje ręce!

Ostatnie miesiące tego roku na wrocławskich podwórkach zapowiadają się wyjątkowo aktywnie. Z 74 zgłoszonych pomysłów w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych wybrano 9 projektów – po 2 z Fabrycznej, Krzyków i Śródmieścia oraz 3 z Psiego Pola. Zwycięskie inicjatywy otrzymają od Strefy Kultury Wrocław wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. 

Wśród zwycięskich propozycji znalazły się m.in. muzyczne warsztaty i koncerty na Swojczycach oraz prowadzona przez seniorki z Nadodrza międzypokoleniowa nauka kiszenia owoców i warzyw. Muzyczne wydarzenia odbędą się też na Księżu Małym, a na Popowicach i Szczepinie zaplanowano działania dziennikarsko-teatralne badające motyw gościnności. Z kolei na Trójkącie – serię wydarzeń, dzięki której kilka klatek schodowych będzie mogło zyskać „nowe życie” i odkryć swoje tajemnice przed ich mieszkańcami i mieszkankami. 

O szczegółach nadchodzących działań usłyszeć będzie można 26 października podczas 10. Mikroagory. Na organizowanym w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) spotkaniu pojawią się twórcy oraz twórczynie wszystkich projektów wybranych w naborze dla osób fizycznych i grup nieformalnych.

Mikrogranty NGO i młodzieżowe

Jesienią w działania na osiedlach zaangażują się też lokalne NGO-sy. W prowadzonej przez Fundację Umbrella ścieżce dla młodych organizacji pozarządowych (do 5 lat działalności) wybrano 12 projektów, które otrzymają dofinansowanie do 10 tysięcy złotych brutto. Wśród wybranych propozycji znalazły się m.in. działania edukacyjne związane z tematyką stwardnienia rozsianego, matematyczne zajęcia i gra miejska dla dzieci oraz spacery dydaktyczne po parkach i lasach Psiego Pola.

Do grudnia swoje pomysły realizowała będzie także wrocławska młodzież. W naborze dla nieformalnych grup złożonych z minimum trzech osób w wieku od 13 do 21 lat, dofinansowanie na poziomie tysiąca złotych brutto otrzyma aż 15 inicjatyw! Najmłodsi przygotują m.in. międzypokoleniowe warsztaty proekologiczne, działania edukacyjne zwiększające świadomość nt. autyzmu oraz bożonarodzeniowe spotkanie dla sąsiadów i sąsiadek z Hub. 

Zwycięskie projekty z 3 ścieżek zrealizowane zostaną do połowy grudnia 2019 roku. Kolejny nabór do Mikrograntów ruszy w lutym 2020 roku!

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
wtorek, 22.9.2020 10:14
wtorek, 22.9.2020 09:01
wtorek, 22.9.2020 08:56
poniedziałek, 21.9.2020 11:39
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki