komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 31 października 2020

Urbana, Saturnina

Instalacje elektryczne- bezpieczeństwo i skuteczne działanie

czwartek, 1.10.2020 10:43 , odsłony: 106
kategorie artykułu:

W obecnym czasie na terenie całego kraju działa bardzo wiele firm zajmujących się świadczeniem usług w zakresie instalacji elektrycznych, jednym z miast które świetnie się rozwija i prosperuje w tej branży jest Łódź. Doświadczeni specjaliści realizują instalacje elektryczne z zastosowaniem projektów od indywidualnych klientów, firmy zajmują się się również profesjonalnym projektowaniem od podstaw. Usługi elektryczne obejmują w swoim zakresie: instalację domofonów, videofonów, alarmów a także telewizji przemysłowej i monitoringu.

Usługi elektryczne- co wchodzi w ich skład?

Warto zaznaczyć, iż branża elektryczna w Łodzi coraz bardziej rozszerza swoją działalność, obecnie istnieje możliwość skorzystania z usług inteligentnych instalacji elektrycznych. Oferowana usługa obejmuje w swoim zakresie również montaż paneli solarnych oraz fachowe doradztwo i pomoc w związaną z wszelkimi formalnościami w zakładzie energetycznym. Wśród usług elektrycznych, które są świadczone można wymienić między:

  • wszelkie instalacje elektryczne siły i światła
  • sterowanie i automatyka w budownictwie i przemyśle
  • nowoczesne systemy odgromowe 
  • projekty, precyzyjne pomiary elektryczne 
  • montaż i naprawa instalacji odgromowej różnego rodzaju
  • przyłącza kablowe i napowietrzne 15/0,4 KV
  • konserwacja stacji 15/0,4 KV
  • badania i pomiary zarówno instalacji jak i urządzeń elektrycznych
  • montaż i konserwacja stacji TRAFO 15/0,4 KV
  • oraz montaż instalacji inteligentnej i wszelkie instalacje w budownictwie

Odpowiednie zaplanowanie instalacji elektrycznych

Bardzo istotne jest, aby właściwie zaplanować wszystkie instalacje elektryczne w domu, oraz dostosować je do swoich indywidulanych potrzeb. Należy jednak pamiętać, iż dużo zależeć będzie od prowadzonego stylu życia a także od liczby urządzeń elektrycznych, które będą wykorzystywane. Zaleca się, aby instalacja została odpowiednio rozplanowana jeszcze na etapie przeprowadzania remontu lub wykończenia domu. Decydując się na usługi elektryczne, warto skorzystać z doświadczenia profesjonalistów przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo a tym bardziej że cennik usług elektrycznych nie jest zbytnio wygórowany. Posiadając mieszkanie na własność, można skorzystać z już zastosowanych rozwiązań, aczkolwiek zaleca się poprawienie i zmodernizowanie instalacji elektrycznej przez sprawdzoną firmę, gdyż jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie na przyszłość!

Instalacje elektryczne w salonie i sypialni

Aby ułatwić rozmieszczenie instalacji elektrycznej w salonie i sypialni, warto zastanowić się z jakich urządzeń będzie potrzeba korzystać, bowiem dzięki takiemu rozwiązaniu można w łatwy sposób określić ilość koniecznych gniazd wtykowych. Należy pamiętać, iż każde gniazdo powinno być umieszczone na wysokości 30 cm od podłogi. Bardzo dobrym rozwiązaniem są obecnie dostępne na rynku gniazda z ochroną dla dzieci, w przypadku sypialni warto umieścić gniazdo w okolicy łóżka, gdyż będzie no doskonale służyć do podłączenia lampek nocnych czy ładowania telefonu. Zarówno w salonie jak i w pomieszczeniu przejściowym powinno się zamontować odpowiednią ilość gniazd, jednakże w przypadku salonu zdecydowanie więcej. Zaleca się także rozmieszczenie włączników światła na wysokości opuszczonej dłoni, bowiem dzięki takiemu zastosowaniu nawet małe dziecko może w łatwy sposób zapalić światło!

Kuchnia i łazienka a instalacje elektryczne

Warto pamiętać, iż w kuchni znajduje się najwięcej urządzeń elektrycznych, które wymagają podłączenia do gniazdka. Aby ułatwić korzystanie ze sprzętów zaleca się zamontowanie zasilania nad szafkami kuchennymi, najczęściej jest to 80 cm wysokości. Natomiast inne drobniejsze sprzęty powinny mieć gniazdka nad blatem kuchennym, jest to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale także estetyczne. Jeśli chodzi o łazienkę przede wszystkim należy zachować szczególną ostrożność, i rozplanować instalacje w taki sposób aby nie miała kontaktu z wodą. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie gniazda w okolicy umywalki lub w rogu pomieszczenia, jednakże na wysokości około 1,5 m.

Poprzez przeprowadzenie właściwej instalacji elektrycznej otrzymujesz pewność i gwarancje bezpieczeństwa oraz skutecznego działania! Często oprócz prac związanych z elektryką są wymagane inne prace remontowo-budowlane, poznaj ofertę firmy Elbud-Serwis odwiedzając witrynę  https://elbud-serwis.pl/

 

 

 
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
czwartek, 29.10.2020 10:26
czwartek, 29.10.2020 10:18
czwartek, 29.10.2020 09:02
czwartek, 29.10.2020 09:01
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele