Industrialne mieszkanie - jak je urządzić?

wtorek, 4.5.2021 12:27

Jednym z naszych ulubionych stylów dekoratorskich, który ożywił się w ciągu ostatnich kilku lat, jest styl industrialny. Jednocześnie nowoczesny i vintage, styl Industrial najlepiej pasuje do przestrzeni, które są zalane światłem słonecznym i ozdobione starymi detalami, takimi jak odsłonięta cegła, drewniane belki sufitowe i podłogi z szerokich desek z twardego drewna. 

Styl loftowy – czym się charakteryzuje? 

Styl industrialny idealnie sprawdzi się zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i powierzchniach biurowych. Nie wiesz, jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym? Zastanawiasz się, jakie elementy będą pasowały do mieszkania w styli industrialnym? Sprawdź nasze porady! 

Postaw na detale 

Odsłonięta cegła rozpada się miejscami? Nie stresuj się. Podłogi z twardego drewna trochę nierówne tu i tam? Nie pozwól, aby to Cię powstrzymało. Te małe szczegóły są tym, co sprawia, że przestrzeń jest stylowa i elegancka. Rozważ ozdobienie ściany lub dwóch niesamowitą, ciekawą, jedyną w swoim rodzaju tapetą. 

Proste, fabryczne oświetlenie staje się centralnym punktem nad stołami jadalnymi i blatami kuchennymi. Wszystko, co kiedyś było w domu w fabryce w stylu linii montażowej, może znaleźć dom w przestrzeni w stylu industrialnego loftu. Postaw na oświetlenie, które będzie zachwycało. Oryginalne lampy, takie jak lampa wpuszczana w sufit czy kinkiety schodowe to doskonały wybór to loftowych wnętrz.  

Drewno w roli głównej 

Niezależnie od tego, czy jest to stolik kawowy czy jadalniany, półka na książki czy oprawa oświetleniowa, drewno, które ozdabia wnętrz w stylu loftowym to klucz do sukcesu. W industrialnych wnętrzach drewno z odzysku spotyka się z polerowaną stalą. Fabryczne elementy z przeszłości spotykają się z czystymi, nowoczesnymi liniami przyszłości. W industrialnym lofcie chodzi przede wszystkim o to, aby użyteczność spotkała się z pięknem i właśnie to daje najlepszy efekt! 

Nowy sposób na wykorzystanie starych elementów 

Podejdź do dekorowania w sposób kreatywny. Przeszukaj pchle targi w poszukiwaniu starych, industrialnych akcentów, które mogą znaleźć nowy dom w Twojej przestrzeni. Stary wózek na pranie może stać się idealnym miejscem do przechowywania dodatkowych poduszek i koców dla nocujących gości. Olbrzymie koło wozu może stać się centralnym punktem wystroju Twojego salonu. Tego typu elementy doskonale wyglądają wspólnie. 

Surowe, industrialne wykończenia

Choć surowe i industrialne, eleganckie stylizacje w tych wnętrzach nie sprawiają wrażenia utylitarnych. Głębokie, poduszkowe sofy, miękkie dywaniki, wspaniałe, błyszczące oświetlenie, urzekające dzieła sztuki, meble na zamówienie i modne akcesoria łączą się w wypolerowanych, otwartych planach, ekskluzywnych sypialniach i efektownych, industrialnych projektach łazienek. Odsłonięte ceglane ściany i gołe betonowe płaszczyzny sprawiają, że wnętrze prezentuje się doskonale, co daje najlepszy efekt.  

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz