komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 1 kwietnia 2020

Teodory, Grazyny


Implanty Wrocław - gdzie najlepiej je wykonać?

wtorek, 24.3.2020 11:18 , odsłony: 124
kategorie artykułu:

Kluczem do pełnego i zdrowego uśmiechu jest stałe dbanie o uzębienie oraz regularne wizyty u stomatologa. Wraz z upływem lat szkliwo zaczyna być coraz bardziej kruche oraz podatne na uszkodzenia. Mimo starań niektóre z zębów nie są możliwe do wyleczenia i konieczna jest ich ekstrakcja. Protezy nie zawsze mogą być wykorzystane. W sytuacji braku jednego zęba lub kilku lepszy wygląd estetyczny zapewnia działanie z zakresu implantologii, czyli założenie implantu zęba. 

Implanty Wrocław - czym się zajmuje implantologia?

W przypadku stomatologii tak, jak i innych gałęzi medycznych można wyróżnić kilka specjalizacji oraz dziedzin. Jedną z nich jest implantologia. We Wrocławiu niektóre z klinik zakładają implanty, lecz nie każda, ponieważ wymaga to specjalistycznej wiedzy, odpowiedniego sprzętu oraz przygotowania. Czego dokładnie dotyczy implantologia? Dzięki niej możliwe jest odbudowanie braków w uzębieniu, co usprawnia rzucie wszelkich pokarmów. Implanty we Wrocławiu zakłada się w sytuacji, gdy pacjent nie ma jednego zęba, kilku, zawiązki zębów stałych są niewidoczne oraz jeśli może to pomóc w poprawie estetyki uśmiechu. Aby leczenie implantologiczne mogło się rozpocząć, konieczna jest najpierw diagnostyka radiologiczna, dlatego warto wybierać kliniki, w których znajduje się pantomogram i tomograf. Takim sprzętem dysponuje gabinet smile.expert. Umożliwia to kompleksowe zaplanowanie każdego zabiegu z zakresu stomatologii. Nie ma możliwości, aby implant został wszczepiony podczas jednej wizyty. Wymaga to przygotowania pacjenta oraz dopasowania implantu do reszty zębów, żeby w żaden sposób nie przeszkadzał w życiu codziennym.

Implanty Wrocław - co warto wiedzieć?

Na początku warto przybliżyć, czym w ogóle jest implant i jaką pełni funkcję. Ma za zadanie zastępować korzeń. Nie tylko wygląda estetycznie, ale funkcjonuje tak, jak prawdziwy ząb. Dlatego ważne jest jego dopasowanie do pozostałych, aby nie wpływał negatywnie na zgryz, rzucie oraz kondycję zębów np. ich ścieranie się. Ważne jest również to, że jest trwały i stabilny. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym. Daje to możliwość swobodnego uśmiechania się oraz mówienia, bez jakichkolwiek obaw, co nie zawsze może być pewne w przypadku protez. Implanty we Wrocławiu wykonywane są z tytanu lub cyrkonu. Materiały te nie korodują, a organizm dobrze je toleruje. Trzeba dbać o nie tak samo, jak o naturalne zęby, co likwiduje prawdopodobieństwo odsłonięcia się implantu zęba po obniżeniu linii dziąsła. Implantologia daje szansę na nowy i ładny uśmiech, który pozwala zapomnieć o wszelkich ubytkach w uzębieniu.

 

Implanty Wrocław - jak wygląda zabieg?

Każdy zabieg medyczny, który wprowadza większą zmianę w życiu człowieka, wymaga odpowiednich przygotowań i czasu. Dotyczy to także implantologii i zakładania implantów. We Wrocławiu kliniki wykonują zabiegi w podobny sposób. W gabinecie smile.expert bez względu na rodzaj zabiegu wszystkie działania są najpierw konsultowane z pacjentem.

 

Proces zakładania implantów zębowych we Wrocławiu:

  • wykonanie zdjęcia pantomogramem oraz tomografem przed wszczepieniem implantu,
  • sprawdzenie kondycji zębów,
  • plan leczenie przed rozpoczęciem implantologii,
  • przygotowanie pacjenta do zabiegu i umieszczenie implantu we wcześniej naszykowanym miejscu w jamie ustnej,
  • zdjęcie szwów po ok. 7-10 dniach od umiejscowienia implantu,
  • wymiana implantu na śrubę gojąco po 3-6 miesiąch,
  • zastąpienie śruby gojącej implantem właściwym po kolejnych 2-3 miesiącach,
  • przygotowanie protezy, korony lub mostu protetycznego nakładanego na implant.

W chwili, gdy pacjent czeka, aż implant zrośnie się z kością, a zabieg dotyczył przednich zębów, nosi protezę zastępczą, tymczasową.

 
wczoraj, 18 godz temu
piątek, 27.3.2020 11:13
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki