Impel Wrocław gotowy do sezonu

wtorek, 12.7.2016 15:23 1957 0

Impel zbudował zespół na sezon 2016/2017. Zespół ma być połączeniem młodości z doświadczeniem. Średnia wieku zawodniczek w zespole to 24,5 lat. 

Skład Impel Wrocław na sezon 2016/2017

Rozgrywające: Micha Hancock, Adrianna Wysocka

Atakujące: Joanna Kaczor, Katarzyna Konieczna

Środkowe: Izabela Bałucka, Agnieszka Kąkolewska, Monika Ptak

Przyjmujące: Barbara Cembrzyńska, Megan Courtney, Andrea Kossanyiova, Natalia Mędrzyk, Aleksandra Sikorska

Libero: Agata Sawicka, Magda Stasiak

Grupę zawodniczek doświadczonych tworzą Joanna Kaczor, Agata Sawicka i Katarzyna Konieczna. Wspierają je zawodniczki młodszego pokolenia, które grały lub obecnie grają w swoich reprezentacjach narodowych. Tu należy wymienić m.in. Michę Hancock, Megan Courtney, Andreę Kossanyiovą, Natalię Mędrzyk, Agnieszkę Kąkolewską i Monikę Ptak.

W drużynie znajdują się też zawodniczki, dla których nowy sezon oznacza zdobycie nowych, boiskowych doświadczeń. To Aleksandra Sikorska, która rozpoczyna nowy rozdział kariery, zmieniając pozycję ze środkowej na przyjmującą i środkowa - Izabela Bałucka, dla której będzie to drugi sezon w Orlen Lidze. Grupę młodszych zawodniczek, które będą miały świetną okazję uczenia się od doświadczonych zawodniczek, tworzą Barbara Cembrzyńska, Magda Stasiak i Adrianna Wysocka.

Budując drużynę, zwracaliśmy uwagę na całą masę drobnych szczegółów, a także na kwestie relacji i współpracy zawodniczek w przeszłości, co ma przełożyć się na sprawne działanie zespołu już od początku sezonu. Naszym celem było zatrzymanie zawodniczek, które grały w Impelu Wrocław w ostatnich sezonach. Dlatego też podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu współpracy lub ponownej jej nawiązaniu z zawodniczkami, z którymi dotychczas współpracowaliśmy. Dodatkowo Micha Hancock i Megan Courtney miały okazję grać wspólnie w Penn State University w USA. Z naszą nową rozgrywającą w ostatnim sezonie grała także środkowa Izabela Bałucka – w klubie z Dąbrowy Górniczej. Z większością zawodniczek, które grały w reprezentacji Polski siatkarek, miała okazję występować także Natalia Mędrzyk (Kurnikowska) – mówi Marek Solarewicz, pierwszy trener Impelu Wrocław.

Ważnym aspektem branym pod uwagę przy budowaniu zespołu było także kontynuowanie rozwoju zawodniczek, które występowały w zespołach młodzieżowych i Młodej Lidze Kobiet. Dlatego też w seniorskim zespole znalazło się miejsce dla Magdy Stasiak i Barbary Cembrzyńskiej. Efektem działań scoutingowych wrocławskich trenerów jest natomiast transfer Adrianny Wysockiej, która ma warunki i predyspozycje, aby stać się bardzo dobrą rozgrywającą.

Nasz zespół to mieszanka charakterów. To naturalne, że znajdą się w nim zarówno zawodniczki spokojne i tzw. żywe srebra. Są tu także liderki, które poprowadzą zespół na boisku i poza nim. Budując zespół chcieliśmy odpowiednio zbalansować grupę pod względem charakterologicznym, co ma zapewnić zespołowi siłę na boisku. Zależy nam na osiągnięciu wysokiego poziomu agresji sportowej, osadzonej na stabilnych fundamentach spokoju – tak by nie zabrakło „zimnej krwi”, szczególnie w końcówkach setów czy meczów. Ważna jest także pasja do gry i oddanie na boisku. Jestem przekonany, że właśnie taki zespół udało nam się zbudować na nadchodzący sezon – komentuje proces budowy drużyny Wojciech Kurczyński, drugi trener Impela.

źródło: Wrocław pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)