Historia powodzi tysiąclecia we Wrocławiu. Premiera serialu "Wielka Woda" już 5 października

wtorek, 4.10.2022 16:52 757 0

Już w środę 5 października na platformie Netflix ukaże się serial "Wielka Woda", opowiadający o zdarzeniach z powodzi tysiąclecia, która nawiedziła w 1997 roku Wrocław i okolice.

ZOBACZ MATERIAŁ ZE SPOTKANIA Z AKTORAMI I TWÓRCAMI SERIALU:
Wspomnienia z powodzi tysiąclecia w 1997 roku przeniesione na duży ekran. Tomasz Kot, Anna Dymna i inni opowiadają o pracy nad serialem "Wielka Woda"

O czym jest serial?

Lipiec 1997 roku, wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze, na czele z aspirującym urzędnikiem Jakubem Marczakiem, ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer, aby za wszelką cenę uratować miasto. W tym samym czasie, Andrzej Rębacz wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem nieoczekiwanie stając na czele zbuntowanych mieszkańców wsi.

Wielka Woda to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku, w reżyserii Jana Holoubka oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariuszy Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. W rolach głownych: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Ireneusz Czop oraz Marta Nieradkiewicz, Mirosław Kropielnicki, Anna Dymna i Tomasz Kot. Premiera już 5 października 2022. Tylko na Netflix.

Zobacz zwiastun:

Dodaj komentarz

Komentarze (0)