komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Grafiki pracy online - jak usprawnić jego przygotowywanie?

piątek, 23.8.2019 10:15 , odsłony: 338
kategorie artykułu:

W dobrze funkcjonującej firmie, która zatrudnia pracowników, jednym z bardzo ważnych elementów są grafiki pracy. To one sprawiają, że przebieg pracy zostaje utrzymany, a przedsiębiorstwu nie grozi zastój w przypadku chorób, zwolnień czy urlopów pracowników. Obecnie popularne są grafiki pracy online - sprawdź jak usprawnić jego przygotowanie.

Czym są grafiki pracy?

Grafik pracy, czy inaczej harmonogram pracy to podstawowy element wykorzystywany przez każdego pracownika działu kadr. W przyjętym okresie rozliczeniowym służy do indywidualnego ustalenia rozkładu czasu pracy zatrudnionej osoby. Odpowiednio ustalony grafik pracy pozwala na realizację zadań wyznaczonych przez pracodawcę oraz spełnienie potrzeb przedsiębiorstwa wynikających z Kodeksu pracy. Dzięki grafikowi pracy pracodawca może zaplanować realizację zadań w taki sposób, by w przypadku choroby jednego pracownika, móc zastąpić go innym po to, by zachować ciągłość pracy. Poprawnie ułożony grafik pracy pozwala również w łatwy sposób rozdzielić urlop, czyli stworzyć plan urlopowy.

Grafik pracy - o czym należy pamiętać?

Trzeba pamiętać, że przy ustalania grafiku ważny jest wymiar czasu pracy danego pracownika oraz w przypadku pracy zmianowej sprawdzenie czasu odpoczynków dobowych i tygodniowych wynikających z Kodeksu pracy. Ponadto grafik pracy ustala się na podstawie doby pracowniczej, przyjętego pięciotygodniowego tygodnia pracy, zaplanowanego urlopu oraz dni wolnych od pracy.

Jak usprawnić przygotowanie grafiku pracy?

Najlepszą formą przygotowania grafiku pracy będzie skorzystanie z kompleksowych systemów do ewidencjonowania czasu pracy. Warto w tym miejscu przywołać serwis internetowy należący do firmy inewi.pl dostarczającej usługi z zakresu zarządzania i planowania czasu pracy. Posługiwanie się tego typu rozwiązaniami usprawnia przygotowanie grafiku pracy, ponieważ większość dokumentów związanych z ewidencją pracowników dostępnych jest z poziomu aplikacji zapisywanych w serwerach online. Ogranicza to mozolne przeglądanie tradycyjnej dokumentacji.

Dzięki systemom do ustalania grafików pracy online cały proces można zautomatyzować, co pozwoli na uniknięcie błędów. Co więcej, aplikacja podczas układania grafików pracy wskaże obostrzenia wynikające z Kodeksu pracy - jednym słowem automatycznie poprawi błędnie ustalony czas pracy. Pracownicy działu kadr korzystający z opisywanych, nowoczesnych rozwiązań doceniają możliwość szybkiego wyeksportowania grafiku pracy do postaci różnych formatów plików oraz do druku, a także przekazania informacji o jakiejkolwiek zmianie w grafiku bezpośrednio do przypisanego pracownika za pośrednictwem SMS lub e-mail. Na koniec warto podkreślić najważniejszą cechę grafików pracy online, która zdecydowanie usprawnia jej przygotowanie. Jest to możliwość szybkiego kopiowania grafików, dzięki czemu oszczędza się sporo czasu na tworzenie dokumentacji od początku. Więcej porad na temat układania grafiku pracy znajdziesz w publikacji "Jak efektywnie układać grafik pracy w firmie?"

 
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
poniedziałek, 14.9.2020 22:05
poniedziałek, 14.9.2020 15:03
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele