komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 31 października 2020

Urbana, Saturnina

Grace period – wyjaśniamy, na czym polega okres bezodsetkowy

piątek, 25.9.2020 20:15 , odsłony: 178
kategorie artykułu:

Karta kredytowa to narzędzie płatnicze znane dziś praktycznie każdemu. Jego popularność wynika nie tylko z wygody użytkowania, ale również dodatkowych możliwości, jakie oferuje. Jedną z nich jest okres bezodsetkowy. Na czym polega i w jaki sposób może wpłynąć na nasze finanse? Wyjaśniamy!

Karta kredytowa – jak wygląda spłata?

Wybierając kartę kredytową, zyskujemy szeroki dostęp do dodatkowych środków, bez potrzeby osobnego wnioskowania o każdorazowe finansowanie konkretnych zakupów. To otwiera przed nami duże możliwości zakupowe – posiadając kartę, możemy dokonywać płatności bez wykorzystywania środków z naszego konta.

Pożyczanie wiąże się jednak z koniecznością zwrotu – również w przypadku karty kredytowej. Do wysokości podstawowej kwoty dodawane są również odsetki, jednak nie w każdym przypadku. Zwracając pieniądze w określonym czasie, możemy tego uniknąć.     

Okres bezodsetkowy – co to takiego?

Przeglądając oferty kart kredytowych, możemy natknąć się na tajemniczy termin – grace period. Co się za nim kryje? To po prostu inne określenie okresu bezodsetkowego. A na czym to właściwie polega?

Okres bezodsetkowy to określenie stosowane przez banki. Określa czas, w którym nie będziemy zobowiązani do spłaty żadnych odsetek w związku z użytkowaniem karty kredytowej. W zależności od konkretnej oferty będzie on się różnić, np. w przypadku TurboKARTY w Santander Consumer Banku – banku od kredytów grace period wynosi nawet 54 dni. To oznacza, że jeżeli w tym czasie uregulujemy należność, unikniemy płacenia odsetek od pożyczonej kwoty.

Karta kredytowa – poznaj dodatkowe korzyści

Okres bezodsetkowy nie jest jedyną korzyścią wynikającą z regularnego korzystania z karty kredytowej. Wybierając kartę Visa w Santander Consumer Bank, możemy otrzymać zwrot za zakupy na stacjach benzynowych, w restauracjach oraz w samodzielnych myjniach samochodowych. W ten sposób na przestrzeni roku możemy zyskać nawet 360 zł. Kierowców z pewnością zainteresuje też bezpłatny pakiet assistance gwarantujący bezpieczne podróżowanie.

W jaki sposób uzyskać TurboKARTĘ? Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz dostępny na stronie lub skontaktować się z infolinią 195 00** i otrzymać kartę bez wychodzenia z domu. Podczas wypełniania formularza konieczne będzie okazanie dokumentu tożsamości oraz potwierdzenia wysokości uzyskiwanych dochodów. 

 
wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
czwartek, 29.10.2020 10:26
czwartek, 29.10.2020 10:18
czwartek, 29.10.2020 09:02
czwartek, 29.10.2020 09:01
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele