Gdzie dostanę pożyczkę bez zaświadczeń?

wtorek, 29.11.2022 09:47 160

Niespodziewane wydatki to coś, co może przydarzyć się każdemu, podobnie jak chwilowy brak gotówki na ich pokrycie. W takiej sytuacji z pomocą może przyjść pożyczka bez zaświadczeń w instytucji pozabankowej.

Jakie zaświadczenia są potrzebne przy braniu pożyczki?

Standardowo przy staraniu się o pożyczkę należy przedstawić dowód osobisty oraz wypełniony wniosek pożyczkowy, w którym znajdują się szczegółowe informacje o pożyczkobiorcy. Wnioskując o wysoką kwotę, najpewniej zostaniemy również poproszeni o przedstawienie zaświadczenia o dochodach. Celem tego dokumentu jest potwierdzenie, że mamy stabilne zatrudnienie ze stałymi przychodami o określonej wysokości, które będą wystarczające do spłaty zobowiązania.

Jeśli staramy się o pożyczkę na niską kwotę, najpewniej wystarczy okazać wyciąg z konta bankowego z ostatnich miesięcy. O ile znajdujące się w nim informacje potwierdzą zadeklarowane we wniosku kwoty przychodów i wydatków, mamy szansę na otrzymanie pożyczki bez dostarczania zaświadczenia o dochodach.

Pożyczki bez zaświadczeń – czy to możliwe?

Krótka przerwa między zatrudnieniem u jednego i u drugiego pracodawcy nie jest niczym niespotykanym. Niestety banki nie zawsze patrzą na to w taki sposób. Brak pracy i comiesięcznego dochodu to kryteria, które już na wstępie przekreślają szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku pożyczkowego. To jednak nie koniec. Wciąż możemy bowiem skorzystać z oferty pożyczek bez zaświadczeń. Takie produkty są dostępne w instytucjach pozabankowych.

Brak konieczności przedstawiania zaświadczenia o dochodach nie tylko przyznaje możliwość wzięcia pożyczki osobom, które do tej pory jej nie miały. To również niesamowite ułatwienie dla wszystkich klientów bez wyjątku, które oznacza zmniejszenie ilości formalności do dopełnienia. To z kolei pomaga przyspieszyć cały proces i zapewnić niemal natychmiastowy dostęp do potrzebnych pieniędzy.

Jakie są koszty pożyczki bez zaświadczeń?

Do pożyczek bez zaświadczeń przylgnęła łatka drogich i nieopłacalnych, zupełnie niesłusznie. W rzeczywistości wiele z nich możemy dostać bez ponoszenia żadnych kosztów, nawet odsetek. Trzeba jednak spełnić pewne warunki: musi to być nasza pierwsza pożyczka w tej firmie i musimy spłacić ją w terminie.

Jeśli więc podejdziemy do tego rozsądnie, możemy korzystać z darmo z dostępu do dodatkowych pieniędzy w trudnych momentach. Opłaty dodatkowe zaczynają się jednak wtedy, gdy nie spłacimy pożyczki w terminie, i mogą być wysokie. Z tego powodu warto zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby wywiązać się z tego zobowiązania.

Gdzie można dostać pożyczkę bez zaświadczeń?

Na polskim rynku działa wiele firm oferujących szybkie pożyczki bez zaświadczeń. Wśród tych najpopularniejszych warto wymienić Extraportfel, Lendon, Smartney czy Vivus.pl. Która z nich zapewnia najlepsze warunki lub ma aktualnie korzystne promocje? Informacje o najlepszych pożyczkach pozabankowych znajdziemy w tym miejscu: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-bez-zaswiadczen-o-zarobkach/.

Pożyczka bez zaświadczeń – na co uważać?

Chociaż pożyczka bez zaświadczeń kusi łatwą dostępnością i błyskawicznym rozpatrywaniem wniosków pożyczkowych, to trzeba mieć na uwadze to, że nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Najpoważniejszą jest to, że z takich produktów pozabankowych trzeba zawsze korzystać z głową. Nawet jedna nieprzemyślana decyzja może bowiem doprowadzić do sytuacji, która wpędzi nas w pętlę zadłużenia.

Mowa tu m.in. o każdym opóźnieniu w spłacie zobowiązania. Co prawda, jeśli spóźnimy się ze spłatą pożyczki w banku, również spotkamy się z konieczności uiszczenia dodatkowej opłaty w ramach odsetek. W przypadku instytucji pozabankowych będzie ona jednak znacznie wyższa. W rezultacie nawet kilkudniowa zwłoka w spłacie może przyczynić się do powstania długu, którego natychmiastowa spłata przekracza nasze obecne możliwości – a każdy kolejny dzień kosztuje, bo zadłużenie rośnie.

Jak uniknąć problemów? Po pierwsze, brać pożyczki na taką kwotę, jaką rzeczywiście jesteśmy w stanie spłacić w wyznaczonym terminie. Po drugie, dokładnie przeczytać umowę, skupiając się głównie na sekcji z dodatkowymi opłatami, które mogą zostać naliczone w przypadku opóźnienia w regulowaniu należności lub wprowadzenia zmian w umowie, np. w celu przesunięcia terminu spłaty.

Konieczne jest również staranne sprawdzenie samej firmy, która udziela pożyczki. Wbrew pozorom, instytucje pozabankowe funkcjonują w Polsce bardzo dobrze, a z ich usług korzysta wiele osób. Znalezienie wiarygodnych opinii w Internecie nie przysporzy zatem trudności.

Sygnałem ostrzegawczym powinny być nie tylko złe opinie online, ale także pewne zachowania pożyczkodawcy. Należą do nich m.in. odmowa udostępnienia umowy przed podpisaniem, usilne nakłanianie do podpisania jej bez czytania, czy wreszcie zastosowanie w umowie niedozwolonych klauzul. Nawet jeśli takie zapisy znajdą się w umowie pożyczkowej, wciąż jesteśmy chronieni przez prawo. Taki dokument można bowiem skierować do sądu, a następnie walczyć o własne prawa konsumenckie.

Podsumowując zalety i wady, pożyczki bez zaświadczeń okazują się mimo wszystko dobrym rozwiązaniem na szybkie podreperowanie budżetu, gdy potrzebujemy małego zastrzyku gotówki na nieprzewidziany dodatek. Trzeba jednak podchodzić do nich odpowiedzialnie i nie wykorzystywać ich do spłaty innych długów. Zaciąganie pożyczek na poczet innych kredytów i zobowiązań to prosta droga do problemów finansowych, które będą ciągnąć się za nami przez lata.