Funkcjonariuszki wrocławskiej drogówki zapobiegły tragedii na moście Szczytnickim

piątek, 24.6.2022 12:10 215 0

Policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby w ramach zabezpieczenia sobotniego półmaratonu otrzymały informację o mężczyźnie, który stojąc za barierkami na Moście Szczytnickim chce skoczyć do rzeki. Funkcjonariusze takie zgłoszenia traktują zawsze z najwyższym priorytetem. Dlatego natychmiast udały się we wskazane miejsce. Policjantki po chwili były na moście, gdzie zastały, po drugiej strony barierki, roztrzęsionego młodego mężczyznę. Funkcjonariuszki uspokoiły 20-latka i odwracając jego uwagę, bezpiecznie ściągnięto go zza barierki mostu.

Dwie policjantki z wrocławskiej drogówki, kiedy tylko otrzymały informacje, od zaniepokojonych świadków, dotyczące mężczyzny znajdującego się na Moście Szczytnickim, który stojąc za barierkami zamierza odebrać sobie życia, natychmiast pojechały we wskazane miejsce.

 

Funkcjonariuszki zauważyły, że 20-latek nadal stał za barierkami, przytrzymywany przez świadka zdarzenia. Po rozmowie z policjantkami, udało się odwieść go od tego desperackiego kroku i po odwróceniu uwagi ściągnąć w miejsce bezpieczne. Następnie funkcjonariuszki przekazały go właściwym służbom. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 

To nie pierwszy raz, kiedy policjanci uratowali czyjeś życie. Zawsze tego typu zgłoszenia są traktowane z najwyższym priorytetem, bo najważniejsze dla interweniujących funkcjonariuszy jest zawsze zdrowie i życie ludzkie.

 

Pamiętajmy, że potrzebując pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też wejść na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, gdzie możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, że nie musimy być sami z naszymi problemami! Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)