komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Firma detektywistyczna WD Detektywi a sprawy rodzinne – kiedy i jak szukać pomocy?

wtorek, 20.10.2020 09:44 , odsłony: 101
kategorie artykułu:

Korzystanie z usług biura detektywistycznego to praktyka częstsza niż mogłoby się wydawać. Nie jest zarezerwowane wyłącznie dla spraw o charakterze kryminalnym, ani dla firm oczekujących potwierdzenia wiarygodności partnera biznesowego lub znalezienia dłużnika. Coraz częściej do agencji detektywistycznych zwracają się klienci indywidualni, oczekujący pomocy w sprawach rodzinnych i prywatnych. Takimi usługami w wielu miejscach na terenie kraju zajmuje się firma detektywistyczna WD Detektywi.

1. Kiedy szukać pomocy w biurze detektywistycznym?

2. Zdrady i rozwody na czele rozwiązywanych spraw

3. Jak znaleźć dobrego detektywa?

4. Ustalenia prywatnego detektywa a sprawa sądowa

 

Rosnące zapotrzebowanie na usługi firm detektywistycznych wynika z faktu, że nie wszystkie problemy nurtujące klientów kwalifikują się do rozpatrzenia przez policję. Zdarza się także, że to właśnie dobry detektyw jest w stanie pomóc rozwiązać sprawę szybciej i skuteczniej niż służby.

1. Kiedy szukać pomocy w biurze detektywistycznym?

Usługi detektywistyczne cieszą się rosnącą popularnością, bo samodzielne ustalenie niektórych faktów nie jest łatwe, wymaga pełnej koncentracji na zadaniu, a często także sporej ilości czasu. Trudno wyobrazić sobie, że osoba aktywna zawodowo i posiadająca codzienne zobowiązania jest w stanie w pełni się temu poświęcić. Potrzebne bywają także kontakty i specjalistyczny sprzęt będący częścią wyposażenia biura detektywistycznego.

Zakres spraw, z jakimi klienci zgłaszają się do agencji, jest bardzo szeroki. Wiele z nich dotyczy problemów majątkowych – oszustw, kradzieży, wyłudzeń, ale też ustalenia prawa do spadku czy odnalezienia nieznanych krewnych mających prawo do dziedziczenia. Detektywi zajmują się również pomocą w prywatnych tragediach - poszukują osób zaginionych, porwanych dzieci. Rodzice często reagują także na nietypowe zachowanie nastolatków, sprawdzając towarzystwo, w jakim się obracają. Największym zainteresowaniem cieszą się usługi związane ze zbadaniem podejrzenia zdrady w związkach formalnych i nieformalnych.
 

2. Zdrady i rozwody na czele rozwiązywanych spraw

Około 50% zleceń agencji detektywistycznych wiąże się z problemem zdrad małżeńskich i przygotowaniem materiału do spraw rozwodowych. Osoby podejrzewające niewierność partnera zgłaszają się, aby upewnić się w swoich przeczuciach, a jeśli wiedzą o zdradzie, oczekują dostarczenia dowodów, które będą mogły posłużyć do szybkiego uzyskania rozwodu z orzeczeniem o winie drugiej strony. Prywatny detektyw w ramach zlecenia śledzi współmałżonka, wykonuje zdjęcia, weryfikuje miejsca, w których przebywa bez wiedzy rodziny oraz sprawdza osoby w jego otoczeniu. Usługi detektywistyczne mogą być również potrzebne po rozwodzie – do agencji zgłaszają się kobiety wychowujące dzieci, które dzięki ustaleniu miejsca pobytu byłego małżonka mogą pociągnąć go do realizacji obowiązku alimentacyjnego.

3. Jak znaleźć dobrego detektywa?

Wykonywanie zawodu detektywa wymaga określonych predyspozycji – aktywność, komunikatywność i umiejętność szybkiego reagowania to tylko niektóre cechy, które będą dla klienta gwarancją, że sprawa zostanie rozwiązana. Profesjonalna agencja detektywistyczna nie może rezygnować także z nowoczesnego wyposażenia, bo dokumentacja przebiegu śledztwa to jeden z ważniejszych aspektów. Klient ma prawo oczekiwać dobrej jakości zdjęć oraz nagrań i odwiedzając pierwszy raz biuro, warto upewnić się, że będziemy mieli do nich dostęp po zakończeniu zlecenia. Wszystkie szczegóły powinny zostać ustalone podczas pierwszej konsultacji, warto się do niej przygotować, gromadząc potrzebne dane – adresy, zdjęcia, posiadane informacje, które mogą okazać się przydatne dla prywatnego detektywa. Na tej podstawie będzie on mógł określić potrzebny czas i wstępne koszty. Aby zorientować się w zakresie usług i obowiązujących cenach, warto przed wizytą w biurze detektywistycznym odwiedzić stronę internetową WD Detektywi - https://detektywi.net/. Potwierdzeniem rozpoczęcia współpracy jest umowa; przed jej podpisaniem należy upewnić się, czy firma detektywistyczna posiada niezbędną licencję oraz wpis do rejestru MSWiA. Działalność detektywistyczna posiada swoje regulacje zawarte w ustawie i tylko agencje spełniające zawarte w dokumencie wymogi mogą określać się tym mianem.

4. Ustalenia prywatnego detektywa a sprawa sądowa

Oprócz poznania odpowiedzi na nurtujące pytania, część klientów dąży do doprowadzenia do sprawy sądowej. Wówczas istotne jest, by zebrany podczas śledztwa materiał mógł posłużyć jako dowód sądowy. Jest to ważne zwłaszcza podczas udowadniania małżeńskich zdrad i chęci uzyskania rozwodu z orzeczeniem o winie. Doświadczona agencja detektywistyczna jest dla klienta gwarancją, że materiał dowodowy zostanie zebrany w taki sposób, by został przyjęty przez sąd. Uznane zostaną faktury, rachunki, sprawozdania z obserwacji, a w przypadku filmów i zdjęć te kadry, które zostały pozyskane w sposób legalny. Jest to bardzo istotne zastrzeżenie, bo jeśli nie wykonano ich w miejscu publicznym i naruszają prywatność osób trzecich, zostaną przez są odrzucone.

Agencja Detektywistyczna WD Detektywi

Firma oferująca profesjonalne usługi detektywistyczne!

Biura detektywistyczne:

 • Warszawa
 • Wrocław
 • Kraków
 • Katowice
 • Poznań
 • Rzeszów
 • Kielce
 • Łódź
 • Białystok
 • Bydgoszcz
 • Gdańsk
 • Gorzów Wielkopolski
 • Lublin
 • Olsztyn
 • Opole
 • Siedlce
 • Szczecin
 • Toruń
 • Zielona Góra

ZADZWOŃ LUB NAPISZ!

E-MAIL: biuro@detektywi.net
TeL: +48 516 997 000

https://detektywi.net/

 
czwartek, 26.11.2020 10:23
czwartek, 26.11.2020 10:21
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki