komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 1 kwietnia 2020

Teodory, Grazyny


Esperal Wrocław - jak alkoholicy dążą do abstynencji?

poniedziałek, 23.3.2020 11:57 , odsłony: 128
kategorie artykułu:

Od lat oprócz grupowej albo jednoosobowej terapii wykorzystywane są inne metody leczenia choroby alkoholowej. Alkoholicy decydują się również na farmakologię. Lek, który z powodzeniem jest wykorzystywany przez lekarzy to esperal. We Wrocławiu ma formę tabletki albo podskórnej wszywki alkoholowej. Jakie jest zastosowanie esperalu w leczeniu alkoholizmu? O działaniu lekarstwa i przebiegu zabiegu dowiesz się w artykule.

Na czym polega działanie esperalu we Wrocławiu?

Esperal nie zawsze był dostępny na polskim rynku farmaceutycznym. W 2008 roku produkcja wszywek alkoholowych została zawieszona. Po 2 latach wznowiono wytwarzanie esperalu. We Wrocławiu zabiegi są obecnie wykonywane w prywatnych przychodniach. Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje leku ani jego wszycia pod skórę. Jaki jest powód wykorzystywania esperalu w leczeniu alkoholizmu? Alkoholikom trudno zrozumieć istotę choroby alkoholowej oraz osiągnąć trzeźwość. W przypadku drugiego elementu, czyli abstynencji pomaga esperal. We Wrocławiu wszywki alkoholowe są implantowane w różnych ilościach, w zależności od wagi pacjenta i wyniku konsultacji z lekarzem. Działanie esperalu polega na blokowaniu i utrudnianiu rozkładu aldehydu octowego do kwasu octowego. Oznacza to, że metabolizm alkoholu, który znajduje się w ciele człowieka, jest silnie zaburzony. Wskutek tego osoba uzależniona po ok. 5-10 minutach od spożycia alkoholu zaczyna się czuć jak w chwilach spotęgowanego kaca. Złe samopoczucie może trwać do 10 godzin. Przy dużej ilości alkoholu stopniowo może dojść do ślepoty, nieodwracalnych uszkodzeń wątroby oraz trzustki, a w najgorszym przypadku śmierci. W trosce o swoje zdrowie oraz życie alkoholicy rezygnują z picia. Dla niektórych tego typu straszak to odpowiednia motywacja do walki z chorobą alkoholową. Esperal wspiera w trzeźwości przez maksymalnie rok.

Jak wygląda zabieg przy użyciu esperalu we Wrocławiu?

Esperal we Wrocławiu jest wszywany tylko, gdy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Konieczna jest pełnoletność. Na zabieg nie mogą zdecydować się kobiety w ciąży i karmiące piersią. Niektóre z chorób oraz leki również przeszkadzają w implantacji wszywki alkoholowej. Lekarze sprawdzają to podczas konsultacji przed wszyciem esperalu. We Wrocławiu renomowane i zaufane kliniki w ten sposób dbają o komfort oraz bezpieczeństwo leczonych pacjentów. Esperal nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, jeśli osoba uzależniona nie pije. Nie otumania ani utrudnia jeżdżenia samochodem. Zaraz po zabiegu wszycia esperalu można wykonywać każdą czynność, nawet te wymagające użycia siły fizycznej. Lek umieszczany jest przez lekarzy w strefie domięśniowej, aby pacjent nie mógł wyczuć esperalu. Leczenie nie jest inwazyjne. Ból nie jest odczuwalny ze względu na podawane znieczulenie miejscowe. Nacięcie jest niewielkie, a blizna ledwo widoczna. Proces gojenia trwa ok. tygodnia. Lekarz może wszyć esperal u pacjenta więcej niż raz, ale dopiero po upływie 8 miesięcy od zabiegu.

Ile kosztuje zabieg wszycia esperalu we Wrocławiu? 

Ilość alkoholików w Polsce nie zmniejsza się z roku na rok. Pomoc oferuje wiele klinik i ośrodków, ale trudno ocenić, które zapewniają skuteczne leczenie. Warto też zwracać uwagę na koszty. Nie zawsze tania implantacja wszywki alkoholowej oznacza bezpieczny zabieg, który pomoże alkoholikowi. Ile kosztuje wszycie esperalu? Cena wynosi od 450 zł. Może się zmieniać w zależności od użytej dawki leku oraz standardu zabiegu. Esperal we Wrocławiu proponują niepubliczne placówki medyczne, które zapewniają nie tylko opiekę lekarską, ale także odpowiedni dla pacjenta rodzaj leczenia.

 

Artykuł przygotowany przy współpracy z lekarzem Piotrem Floriańskim.

 
wczoraj, 17 godz temu
piątek, 27.3.2020 11:13
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele