Energylandia – idealne miejsce dla najmłodszych. Poznaj najpopularniejsze atrakcje dla dzieci w wieku do 6 lat!

środa, 13.10.2021 21:58 155

Energylandia jest prawdopodobniej najchętniej odwiedzanym parkiem rozrywki w całym kraju. Wynika to m.in. z ogromnego zestawu atrakcji, przygotowanych w taki sposób, by każdy członek rodziny znalazł tutaj miejsce i przestrzeń dla siebie. Nie inaczej jest z najmłodszymi, nawet tymi do 6 roku życia – również oni znajdą dla siebie w Energylandii niesamowite, i co ważne, bezpieczne atrakcje.

Jesień cały czas jest idealnym momentem, by wybrać się do Energylandii. Chociaż szkoła już się rozpoczęła, niekoniecznie dotyczy ona najmłodszych w wieku do 6 lat. Dodatkowo Park jest idealnym wyborem na rodzinny wyjazd w weekend. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze atrakcje dla dzieci w wieku do 6 lat, które koniecznie warto odwiedzić, gdy wybiera się do Parku z najmłodszymi pociechami.

Czym jest Bajkolandia?

Bajkolandia to strefa przygotowana specjalnie dla najmłodszych dzieci. Z jednej strony, jest ona przepełniona znakomitymi atrakcjami dla najmłodszych, które są bardzo bezpieczne, z drugiej strony, jest ona pełna bajkowych postaci i tworzy niesamowity klimat, o którym dzieci długo nie będą mogły zapomnieć. Zdecydowana większość atrakcji w Bajkolandii przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

Dzieci, przybywające w Bajkolandii, będą mogły przemienić się w księżniczki, piratów czy prawdziwych poszukiwaczy przygód. Każde dziecko będzie tutaj czuło się niesamowicie i będzie mogło przeżywać swoje własne przygody!

Circus Coaster to idealny wybór, jeżeli nasze dziecko zapatrzone jest w roller coastery. Oczywiście, te największe będą dla nich dostępne dopiero za jakiś czas, jednak nie znaczy to, że Energylandia nie przygotowała oferty specjalnie dla nich. Jedną z nich jest właśnie Circus Coaster. To idealny początek przygody z coasterami. Wsiadamy, zapinamy zabezpieczenia i możemy cieszyć się niesamowitym, bezpiecznym przejazdem, który jednocześnie wywoła uśmiech na twarzy dziecka.

Jeżeli dziecko jest wielkim fanem wznoszenia się ku górze, w takim wypadku nie sposób ominąć Podniebnych Statków. To malownicza i wspaniała karuzela, która wzniesie nasze dzieci ku niebu. Całość prezentuje się w niebywały sposób, a do tego jest to miejsce uwielbiane przez rzeszę dzieci.

Energylandia przygotowała również coś dla fanów zwierząt. Jeżeli to właśnie nimi nasze pociechy interesują się najbardziej, w takim przypadku idealnym wyborem w Bajkolandii będzie Jeep Safari. To właśnie tutaj dzieci poczują się jak prawdziwi odkrywcy, poruszając się w samochodzie na specjalnych torach. To jedna z tych atrakcji, z której mogą korzystać już najmłodsi goście Parku.

To jednak tylko namiastka tego, co czeka na nas w Bajkolandii. Przestawiliśmy jedynie 3 z aż 20 atrakcji, które czekają na miejscu. Tak olbrzymia ilość sprawia, ze nikt nie będzie mógł narzekać na nudę. Aż 16 ze wspomnianych atrakcji przeznaczonych jest właśnie dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Pozostałe z nich mają swoje własne wymagania, część dostępna jest dla dzieci w wieku od 4 lat, część wymaga odpowiedniego wzrostu, zazwyczaj znajdującego się granicy od 100 do 130 cm. W przypadku niektórych atrakcji dziecko będzie mogło z nich skorzystać, jednak tylko w przypadku przebywania tam z opiekunem.

Inne strefy również otwarte na potrzeby najmłodszych gości Energylandii

Chociaż to właśnie w Bajkolandii czekają na nas największe ilości znakomitej zabawy dla najmłodszych gości Parku, nie jest to jedyna przestrzeń dla nich przystosowana. W innych Strefach również istnieje wiele atrakcji dla najmłodszych. W Strefie Familijnej na dzieci w wieku od 2 do 6 lat czekają czy to Samoloty, czy Viking Ride, natomiast nie można zapominać również o Smoczym Grodzie.

Smoczy Gród to jedna z najnowszych stref Parku, w której nad resztą góruje ekstremalny coaster Zadra. W okolicy nie brakuje jednak atrakcji dla najmłodszych, do których zaliczają się kolejka Dragon Adventure czy karuzela Fuego. Dzięki temu, na miejscu czeka znacznie więcej, niż 16, atrakcji dla najmłodszych. Sprawia to, że wyjazd do Energylandii nawet z tak małymi dziećmi naprawdę ma sens, ponieważ nie będą się one nudzić, a ilość atrakcji specjalnie dla nich jest bardzo pokaźna.