komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 16 stycznia 2021

Marcelego, Włodzimierza

Ekologiczne środki czystości – w trosce o zdrowie i planetę

czwartek, 26.11.2020 14:16 , odsłony: 139
kategorie artykułu:

Coraz więcej osób sięga po zdrową żywność i naturalne kosmetyki, popularność zdobywają także ekologiczne środki czystości. Są nie tylko zdrowsze dla domowników, ale także bardzo skuteczne i przyjemne w stosowaniu, dlatego warto się do nich przekonać.

Dla kogo ekologiczne środki czystości?

Soda, ocet czy kwasek cytrynowy to najprostsze produkty, które tradycyjnie służyły do sprzątania domu. Teraz „moda” na ich stosowanie powraca – są tanie, skuteczne i nie czynią szkody środowisku. Jednak nie każdy chce z nich korzystać, nie brakuje osób, które lubią wygodne rozwiązania, to dla nich powstały gotowe ekologiczne środki czystości - szeroka gama produktów do sprzątania, prania czy też zmywania

Bardzo często w stronę naturalnych środków czystości zwracają się młodzi rodzice lub alergicy, wybierają ekologiczne proszki lub płyny do prania, a także płyny do naczyń lub środki do zmywarki. Świadomość, że dany produkt może pozostać na talerzu lub niemowlęcym ubranku przemawia do wyobraźni. Później w koszyku lądują kolejne rzeczy – płyny do podłogi wolne od syntetycznych zapachów, płyny do szyb bez szkodliwych dla układu oddechowego substancji lub płyn do WC bez chloru, wszystkie te ekologiczne produkty mogą przyczynić się do zdrowszego funkcjonowania w każdym domu, nie tylko tego w którym mieszkają małe dzieci lub alergicy. 

Dlaczego naturalne środki są lepsze? 

Przewagą naturalnych środków do mycia, szorowania czy prania jest brak składników, które mogą negatywnie wpływać na nasze funkcjonowanie. Przede wszystkim chodzi o silne detergenty, chlor, fosforany czy syntetyczne środki zapachowe. Ich obecność może prowadzić do reakcji alergicznych, podrażnienia śluzówki nosa, a nawet zawrotów głowy i długofalowych niebezpiecznych skutków zdrowotnych. Dlaczego podejmować takie ryzyko, gdy do wyboru mamy środki całkowicie bezpieczne, a do tego wydajne i skuteczne? Dodatkowo ekologiczne produkty nie podrażniają tak bardzo skóry dłoni, można również kupić wyjątkowo delikatne płyny do naczyń czy proszki, przeznaczone typowo dla alergików. Wiele z nich nie zawiera żadnych substancji zapachowych, nawet tych pochodzących z naturalnych olejków eterycznych, by chronić wyjątkowo wrażliwe osoby.

Formuły ekologicznych środków czystości opierają się najczęściej na mydle lub związkach powierzchniowo-czynnych pozyskiwanych z roślin, zawierają także kwasy, które usuwają osady i delikatne składniki ścierające, składy są krótkie i proste. Produkty te są polecane każdemu, kto dba o zdrowie swojej rodziny oraz o środowisko naturalne.

Ekologiczne środki czystości, jak i wiele innych produktów z certyfikatem BIO znajdziesz w sklepie ekologicznym ekoAleja.

 
piątek, 15.1.2021 15:15
piątek, 15.1.2021 11:48
czwartek, 14.1.2021 15:02
czwartek, 14.1.2021 12:49
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele