Dzielnicowi z Siechnic odwiedzili podopiecznych z przedszkola "Leśne Skrzaty" oraz żłobka "Skrzacik"

czwartek, 23.6.2022 10:47 130 0

Policjanci z podwrocławskich Siechnic spotkali się z podopiecznymi z przedszkola oraz żłobka w Zębicach. Dzielnicowi odwiedzając najmłodszych, przypomnieli im zasady bezpieczeństwa zarówno te obowiązujące w przedszkolu, jak i poza nim. Spotkanie z mundurowymi było niezwykłą atrakcją dla maluchów, jednak co najważniejsze – doskonałą lekcją.

Policjanci o bezpieczeństwie rozmawiają już z najmłodszymi. Podobnie było tym razem, gdzie funkcjonariusze z Siechnic zostali zaproszeni na spotkanie z podopiecznymi przedszkola oraz żłobka w Zębicach. Dzieci ucieszył widok umundurowanych policjantów. Funkcjonariusze idealnie dostosowali treść i sposób wypowiedzi do młodego wieku słuchaczy przeprowadzając pogadankę o bezpiecznym zachowaniu się w przedszkolu, żłobku oraz poza nimi. Dzieci chętnie zadawały pytania, ale także odpowiadały na te zadawane przez policjantów.

Funkcjonariusze mówili m.in. o sytuacjach, w których należy przechodzić przez jezdnie oraz te, w których kategorycznie jest to zabronione. Najmłodsi bez wahania odpowiadali, że przez jezdnię przechodzimy wyłącznie w sytuacji, gdy na sygnalizatorze wyświetla się światło zielone i nie nadjeżdża żaden pojazd. Policjanci przypomnieli o zasadach przechodzenia przez przejście dla pieszych. Sprawdzali również wiedzę najmłodszych w tych tematach w formie konkursu.

Policjanci przypomnieli dzieciom także, jak powinny się one zachowywać w kontaktach z nieznajomymi, aby pod żadnym pozorem nie brały żadnych rzeczy od takich osób ani w żadnym wypadku nie odchodziły się z nimi w nieznanym kierunku, a tym bardziej  wsiadały do ich aut i odjeżdżały. Mundurowi mówili również o bezpieczeństwie w trakcie nadchodzących wakacji.

Jednym z najciekawszych punktów wizyty policjantów była możliwość zobaczenia z bliska jak wygląda radiowóz oraz możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia za jego kierownicą. 

Funkcjonariusze przypomnieli, że zawsze kiedy ma się jakiś problem, można zwrócić się do osoby w granatowym mundurze. Policjant z całą pewnością pomoże w różnych sytuacjach.

Na koniec wizyty mundurowych dzieci otrzymały kolorowanki w tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypominające jak wygląda i na czym polega praca policjanta.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)