komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

Działacz Razem ostro przeciwko decyzji o podwyżce cen biletów MPK

środa, 25.11.2020 14:25 , komentarze: 0 , odsłony: 223
kategorie artykułu:

W ubiegły piątek (20 listopada) wrocławski magistrat odrzucił obywatelski wniosek zainicjowany przez Partię Zieloni, podparty ponad tysiącami podpisów, by anulować podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej. Podróżni będą musieli płacić za przejazd aż 4,60 zł, zamiast dotychczasowych 3,60 zł.

Podwyżka cen biletów uderza przede wszystkim w mieszkanki i mieszkańców Wrocławia o najniższych dochodach. Mimo podwyżki cen biletów osoby te nie będą mogły zrezygnować z korzystania z komunikacji miejskiej, bo będzie to dla nich jedyna możliwość, aby dojechać do pracy, czy do lekarza. W takiej sytuacji zaczną podróżować na gapę, a wypisywane im mandaty za brak biletu mogą wręcz wpędzić te osoby w spiralę zadłużenia.

Włodarze miasta, hołdujący na co dzień skompromitowanym neoliberalnym dogmatom, znów zupełnie zapomnieli o zwykłych ludziach, czego te podwyżki są kolejnym smutnym dowodem. Oto bowiem magistrat zamiast mieszkańców i ich problemów dostrzega jedynie tabelki w Excelu i wyniki finansowe.

Wrocławianie o wyższych dochodach w mniejszym stopniu korzystają z usług MPK, zaś podwyżka cen biletów tylko sprawi, że jeszcze chętniej - zamiast tramwajem czy autobusem - będą przemieszczać się po mieście własnymi samochodami, co tylko wpłynie na zwiększenie (i tak przecież olbrzymich) korków w mieście. 

Odrzucenie inicjatywy mieszkańców Wrocławia, żeby wycofać się z podwyżek cen biletów ma wymiar antyspołeczny i antyekologiczny. Godzi w żywotne interesy naszego miasta. Wrocław nie powinien być dla deweloperów, inwestorów czy biznesmenów, ale przede wszystkim dla zwykłych ludzi, dla zwykłych pracowników, którzy - w przeciwieństwie do większości radnych - nie mają alternatywy dla korzystania z komunikacji miejskiej. 

Wrocław stać na darmową komunikację zbiorową. Oszczędności można szukać wszędzie: w premiach dla dyrektorów w urzędzie miasta, w bizantyjskich pensjach osób  zarządzających komunalnymi spółkami, w dofinansowaniach  dla pięciogwiazdkowych hoteli, idących w setki tysięcy złotych. Wymieniać można by długo. Bezpłatne autobusy i tramwaje dla mieszkańców to nie jest mrzonka, lecz realna wizja, która można i trzeba zrealizować!

Partia Lewica Razem, zawsze staje w obronie interesów ludzi pracy oraz osób o najniższych dochodach.  Nie będziemy stać bezczynnie kiedy włodarze miasta zapominają o swoich własnych wyborcach, na pierwszym miejscu stawiając słupki dochodów, a nie potrzeby mieszkańców.

Chrystian Szpilski - Okręg Wrocławski Partii Lewica Razem

Lewica Razem Okręg Wrocławski

 

Wasze komentarze

sobota, 16.1.2021 11:35
piątek, 15.1.2021 15:15
piątek, 15.1.2021 11:48
czwartek, 14.1.2021 15:02
czwartek, 14.1.2021 12:49
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki