Dwa tysiące osób zaszczepionych w SZCZEPCIObusie! Harmonogam szczepień

Pod mobilnym punktem szczepień MPK ustawiła się w niedzielę (tj. 18.07) kolejka długa na kilkadziesiąt metrów! Tego samego dnia w SZCZEPCIObusie została zaszczepiona dwutysięczna osoba. Zainteresowanie jest tak duże, że przewoźnik nie mówi „dość” i ogłasza kolejne punkty, w których stanie pojazd.

Autobus-mobilny punkt szczepień jeździ po ulicach Wrocławia od 1 lipca. Zachęca nie tylko tym, że staje w dogodnych dla mieszkańców punktach. Ważne jest także to, że można się w nim zaszczepić bez rejestracji jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

- Wszędzie tam, gdzie pojawiamy się ze SZCZEPCIObusem jesteśmy witani z otwartymi ramionami. Bardzo mnie to cieszy – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – Zainteresowanie jest cały czas duże, więc nie mamy zamiaru kończyć akcji. Liczymy, że w niedługim czasie uda nam się zaszczepić kolejny tysiąc wrocławian.

SZCZEPCIObus to wspólna akcja Miasta Wrocław, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, MPK Wrocław i dolnośląskiego NFZ. Partnerem medycznym akcji jest natomiast Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET.

Co mam zrobić jeśli chcę zaszczepić się w SZCZEPCIObusie?

Jeśli chcesz zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w SZCZEPCIObusie musisz mieć skończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty czy paszport). Nie trzeba się nigdzie rejestrować, wystarczy że pojawisz się w jednym z dogodnych dla Ciebie punktów.

Harmonogram kolejnych szczepień znajdziesz poniżej.

Wtorek 20 lipca 2021r.

  • 9:00 – 12:00 Parafia św. Michała Archanioła, ul. Stanisławowska 87,
  • 12:30 – 16:00 Hala Tęcza.

Środa 21 lipca 2021r.

  • 9:00 – 12:00 Aquapark, ul. Petrusewicza,
  • 12:30 – 16:00 Parafia św. Augustyna, ul. Sudecka 90.

Czwartek 22 lipca 2021r.

  • 9:00 – 16:00 CH Ferio Gaj.
Dodaj komentarz

Komentarze (0)