Duże zainteresowanie wrocławską bazą ukraińskich nauczycieli

środa, 7.9.2022 12:33 196 0

Blisko 1200 uchodźców z Ukrainy zgłosiło się już do wrocławskiej bazy nauczycieli i pomocy nauczyciela. Ma ona na celu szybkie skontaktowanie się chętnych do pracy z dyrektorami placówek. Akcja prowadzona jest we współpracy z UNICEF-em.

We wrocławskich placówkach oświatowych brakuje ok. 1 tys. nauczycieli. Także poszukiwane są osoby pochodzenia ukraińskiego na stanowiska: niepedagogiczne oraz pomocy nauczyciela ze znajomością języka polskiego. Dlatego też we Wrocławiu uruchomiona została baza ukraińskich nauczycieli i pracowników obsługi placówek oświatowych, która jest na bieżąco aktualizowana.

– Bardzo cieszy nas fakt, że tak wiele osób zapisuje się do naszej bazy. Tym bardziej, że dostęp do niej mają dyrektorzy szkół i przedszkoli, którzy już bezpośrednio kontaktują się z wybranymi osobami, by skompletować swoją kadrę – mówi Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu. – Wpisując się do bazy, należy podać m.in.: swoje kwalifikacje, poziom znajomości języka polskiego, informacje o nostryfikacji dyplomu oraz straż pracy – dodaje.
Obecnie do bazy zapisało się prawie 1200 osób.

– Korzystam z tej bazy. Dzięki niej, w ostatniej chwili, udało mi się znaleźć nauczyciela języka angielskiego, który od początku września ma zajęcia z naszymi uczniami – przyznaje Stanisława Socha, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 108 we Wrocławiu.

Działania te prowadzone są we współpracy z UNICEF-em. Służą nie tylko stworzeniu miejsc pracy dla nauczycieli pochodzących z Ukrainy, ale także mają ułatwić integrację uczniom, którzy znaleźli się w nowym dla nich środowisku.  
Najwięcej dzieci ukraińskich uchodźców zapisanych jest do wrocławskich szkół podstawowych – ponad 7,9 tys., do szkół ponadpodstawowych ponad 1800, do przedszkoli ponad 1,3 tys. Nie są to jednak liczby ostateczne, bowiem do dyrekcji placówek, codziennie spływają kolejne podania z prośbą o przyjęcie dzieci z Ukrainy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)