komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 31 października 2020

Urbana, Saturnina

Drewniane mapy – pomysł na nietuzinkową dekorację salonu w stylu skandynawskim

środa, 30.9.2020 12:59 , odsłony: 111
kategorie artykułu:

Dekoracja na ścianę to nieodłączny element wystroju każdego wnętrza. Nie oznacza to jednak, że do dyspozycji mamy tylko (niemodne już zresztą) obrazy w formie pejzaży, plakaty czy też oprawione w ramki zdjęcia. Drewniany mapy będą doskonałym pomysłem, jeżeli nie zadowalają cię sztampowe rozwiązania i stawiasz na oryginalność. Dekoracja taka wpasowuje się przy tym w modny od kilku sezonów trend skandynawski. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury!

 

1. Drewniana mapa świata – nietuzinkowa dekoracja

2. Mapy 3d na ścianę i co jeszcze?

3. Drewniane mapy – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

 

Drewniana mapa świata – nietuzinkowa dekoracja

 

Drewniana mapa świata to dekoracja, wykonana ze sklejki naturalnej o grubości 6 i 12mm. Obejmuje 7 dużych elementów oraz 24 małe wyspy. To doskonała propozycja dla wszystkich miłośników podróżowania, ale nie tylko. Taka dekoracja zadowoli każdego, kto pragnie ozdobić wnętrze w nietuzinkowy sposób.

 

Mapy 3d na ścianę w kolorze naturalnego drewna doskonale sprawdzą się jako dopełnienie salonu, urządzonego w stylu skandynawskim. Jasne kolory, naturalne tkaniny i prosty design – to właśnie cechy stylu skandynawskiego. Nie sprawdzi się zatem krzykliwy plakat czy obraz, rodem z poprzedniej epoki. Idealnym dodatkiem będą zatem drewniane mapy świata. Niemniej jednak można zdecydować się także na inny wariant ozdoby – drewniana mapa europy lub drewniana mapa Polski.

 

Mapy 3d na ścianę i co jeszcze?

 

Wnętrze skandynawskie charakteryzuje się harmonią, tak więc cała aranżacja (łącznie z dekoracjami) powinna idealnie ze sobą współgrać. Warto łączyć drewno z naturalnymi tkaninami (na przykład położyć pled i poduszki kolorze naturalnej bawełny na kanapę). Dekoracje powinny zaś stanowić subtelne dopełnienie całości. Nie należy z nimi przesadzać; wnętrze skandynawskie musi być bowiem przestronne i jasne.

 

Drewniane mapy, którymi udekorujesz ściany, zastąpią wszelkie inne dekoracje, takie jak na przykład obrazki. Niemniej jednak warto zadbać także o aranżację stołu w części jadalnianej; tak, by pasowała do całości wystroju pomieszczenia. Dobrym pomysłem będą drewniane podstawki pod talerz. Nie muszą być wcale w tym samym kolorze, co blat. Wprost przeciwnie – warto, by wyróżniały się na stole, a przy tym harmonizowały z pozostałymi dekoracjami.

 

Drewniane mapy – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

 

Drewniane mapy 3d na ścianę są niezwykle uniwersalne – mogą bowiem zdobić salon, ale także sypialnię, biuro, gabinet, pokój dziecka lub nastolatka, przedpokój. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie dekoracji na ścianie w pokoju nastolatka. Poza funkcją dekoracyjną mapa taka może wówczas odgrywać rolę edukacyjną i zachęcać młodego człowieka do eksplorowania świata.

 
wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
czwartek, 29.10.2020 10:26
czwartek, 29.10.2020 10:18
czwartek, 29.10.2020 09:02
czwartek, 29.10.2020 09:01
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele