Młodzieżowa grupa ROBIMY zaprasza na pokaz finałowy

wczoraj, 13 godz temu 0

ROBIMY to młody kolektyw twórczy działający w zmieniającym się składzie od 2017 r.
Grupa ma za sobą pięć spektakli: CHŁODNO O MIŁOŚCI (2017) i NIEWYDARZONE (2018), zrealizowane pod opieką Martyny Majewskiej, Dawida Majewskiego, Anny Haudek i VJ Emiko, [BEZ]RUCH (2022), zrealizowany pod opieką Nataszy Sołtanowicz, Marianny Syski i Joanny Kowalskiej, W KRAINIE DZIWÓW (2023), zrealizowany pod opieką Grzegorza Grecasa i Madi Rostkowskiej, FOMO SAPIENS (2024), zrealizowany pod opieką Iwony Koneckiej, Martyny Dębowskiej, Marka Gluzińskiego, Grzegorza Grecasa i Julii Walczak, a także film CASTING APOKALIPSA (2021), powstały pod opieką Marty Streker i Agnieszki Wolny-Hamkało jako efekt pracy grupy w czasie pandemii. Od początku grupę współprowadzi pedagożka teatru Katarzyna Krajewska.

 

OPÓŹNIENIE MOŻE ULEC ZMIANIE | 15+

26.06.2025 | 18:00
Duża Scena Wrocławskiego Teatru Lalek
wstęp wolny

Witamy serdecznie na pokładzie naszego pociągu! Cieszymy się, że wybrali Państwo podróż właśnie z nami. Przed Państwem długa i monotonna podróż do... no właśnie, dokąd? Nie ma czasu na zastanawianie się, wsiadajcie do środka. Ludzie zawsze dążą do celu, może to czas na zatrzymanie się w jednym miejscu i docenienie samej podróży? A może to czas na... czas?

Ale czym właściwie jest czas? Czy aby na pewno w języku polskim mamy tylko trzy czasy? I czy zawsze mówiąc słowo „czas”, wyobrażamy sobie klepsydrę lub zegarek? Dużo tych czasów, prawda? Tak samo jak dużo tych pytań... Ciągle coś powtarzam, wciąż powtarzam to samo słowo, ciągle zadaję pytania. Zupełnie jakbyśmy żyli w zapętleniu, w rutynie, której nie można przerwać. Cholera! To śni mi się już po nocach, nie mogę nic z tym zrobić. Ten sen wraca, przywołuje najgorsze koszmary. KOSZMARY! Ale co by było, gdybym nigdy nie spała? Nie spała? A może nie spał? Czy ktoś zauważył, że mówię o sobie w rodzaju żeńskim, męskim, a także w liczbie mnogiej? Kim jestem? O co w tym wszystkim chodzi? No tak, znowu wracamy do zadawania pytań... Może najłatwiej byłoby zrozumieć wszystko bez zadawania pytań. Może nie uda mi się tego zrozumieć wcale.

Och, nadal tu jesteście... dotrwaliście? Serio, myśleliśmy, że już odpłynęliście… Chaos, prawda? Może to i dobrze. Jesteśmy w teatrze, tu chaos może być formą porządku. Nie musicie nic rozumieć, możecie zrozumieć wszystko. 

Koncepcja, scenariusz, inscenizacja, scenografia, muzyka, obsada:
Marta Bartkowska |Lena Borkowska | Alicja Golińska | Marcelina Jujeczka | Nina Kierzkowska | Jagoda Krajewska | Emilia Lech | Nela Medyńska | Julia Rutkowska | Paweł Rybak | Alicja Słomian | Hanna Suliga | Maja Tasior | Aleksandra Trybała

Opieka reżyserska: Zofia Grzywacz, Grzegorz Grecas
Opieka pedagogiczna:
Katarzyna Krajewska
Światło:
Alicja Pietrucka
Dźwięk: Rafał Wortolec
Obsługa sceny: Jerzy Szydłowski

Prowadzący warsztaty w sezonie 2024/2025:
Zofia Grzywacz, Grzegorz Grecas, Katarzyna Krajewska, Sławomir Przepiórka, Piotr Soroka, Piotr Zdebski

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek