Sąsiedzkie EKOspotkania - pierwsze już w tę sobotę na Stabłowicach!

piątek, 11.10.2024 10:40 306 0

Karton po mleku wyrzucam do papieru czy tworzyw? Gdzie umieścić zabrudzone pudełko po pizzy lub flakon po perfumach? Odpowiedź na te i wiele innych pytań będzie można otrzymać podczas „Sąsiedzkich EKOspotkań” na największych osiedlach TBS Wrocław. Pierwszy festyn zaplanowano na Stabłowicach w sobotę, 12 października. Tego dnia na osiedlu zaparkuje też SZOP!

Okazja do sąsiedzkich spotkań, zabawy i edukacji w duchu EKO już w najbliższą sobotę, 12 października. Wspólnie z wrocławską spółką miejską Ekosystem zapraszamy do udziału w „Sąsiedzkich EKOspotkaniach”. Festyn – pierwszy z kilku zaplanowanych – odbędzie się na Stabłowicach przy ul. Wojanowskiej 62. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 14:00. Wstęp wolny. 

Podczas festynu będzie można dowiedzieć się, jak dobrze segregować śmieci, zapoznać się z ideą recyklingu, zero i less waste. Dla najmłodszych Ekosystem przygotował mnóstwo gier i zabaw edukacyjnych, dzięki którym segregacja opadów nie będzie miała dla nich żadnych sekretów. Nie zabraknie też atrakcji przygotowanych z myślą o dorosłych, a edukatorzy Ekosystemu chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące rozwiązań dotyczących gospodarowania odpadami, z których mogą korzystać mieszkańcy Wrocławia. Najbardziej zaangażowani uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody. 

- Ruszamy z cyklem spotkań sąsiedzkich dla naszych mieszkańców w duchu „eko”, mając świadomość, jak ważna jest właściwa segregacja odpadów. Zaczynamy od największych osiedli TBS we Wrocławiu, ale planujemy zorganizować takie spotkania także na pozostałych - mówi Aleksandra Palus, kierownik biura komunikacji społecznej TBS Wrocław. - Tutaj każda, nawet niewielka, zmiana ma znaczenie. Musimy bowiem pamiętać, że właściwa segregacja jest nie tylko ekologiczna, lecz także ekonomiczna. Segregując nasze odpady właściwe, zyskujemy pewność, że nie będziemy płacić podwójnie za odbiór naszych śmieci.   

W sobotę podczas festynu na osiedlu zaparkuje też SZOP czyli Samochód Zbierający Odpady Problemowe. To doskonała okazja, by bezpłatnie oddać mały, zużyty sprzęt elektroniczny, przeterminowane leki, zużyte baterie i akumulatory, żarówki i świetlówki, farby i opakowania po nich. Do SZOP-a można będzie przynieść też środki ochrony roślin, chemikalia (np. rozpuszczalniki, detergenty, oleje silnikowe), kleje i opakowani po klejach, oleje i tłuszcze jadalne - ważne, aby wszystkie te odpady były w szczelnych opakowaniach, najlepiej z oryginalną etykietą. SZOP-a wypatrujcie przy stoisku Ekosystemu.

Kolejne festyny z cyklu „Sąsiedzkie EKOspotkania” odbędą się w Leśnicy (sobota, 19 października) oraz na Brochowie (sobota, 26 października).

 

Więcej informacji:

Sąsiedzkie EKOspotkania – nauka segregacji i znakowanie rowerów

  • 12 października, Stabłowice, ul. Wojanowska 62 (parking w pobliżu strefy gastronomicznej). Godziny: od 11:00 do 14:00
  • 19 października, Leśnica, ul. Prochowicka 1/ Dolnobrzeska 36 (parking). Godziny: od 11:00 do 14:00
  • 26 października, Brochów, ul. Cedrowa 1-3/ Pionierów 4-6 (parking za budynkiem). Godziny: od 11:00 do 14:00

 

SZOP czyli Samochód Zbierający Odpady Problemowe – co mogę oddać?

  • mały zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
  • chemikalia (rozpuszczalniki, przepracowane lub przeterminowane oleje silników samochodowych, detergenty, lepiszcze i żywice) w opakowaniach umożliwiających ich identyfikację, np. poprzez etykietę,
  • kleje i opakowania po klejach (w opakowaniach umożliwiających ich identyfikację, np. poprzez etykietę),
  • środki ochrony roślin (w opakowaniach umożliwiających ich identyfikację, np. poprzez etykietę),
  • lampy fluoroscencyjne, świetlówki, lampy energooszczędne,
  • oleje i tłuszcze jadalne (w opakowaniach umożliwiających ich identyfikację, np. poprzez etykietę),
  • farby, opakowania po farbach (w opakowaniach umożliwiających ich identyfikację, np. poprzez etykietę),
  • tusze, tonery do drukarek,
  • termometry rtęciowe,
  • zużyte baterie i akumulatory,
  • przeterminowane leki.

Więcej: https://ekosystem.wroc.pl/segregacja-odpadow/szop1/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek