„MedTech czy TechMed? Driven by AI” konferencja UMW i USK we Wrocławiu

środa, 29.5.2024 15:43 220 0

Ponad 300 uczestników, goście - specjaliści z Polski i zagranicy, sesje i debaty, a wszystkich powitał power speech - ...avatar prof. Aleksandry Przegalińskiej  - tak wyglądała konferencja „MedTech czy TechMed? Driven by AI” zorganizowana 28 maja 2024 roku przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. 

– Konferencja, którą mam przyjemność dziś otworzyć, to wielka duma dla najlepszego uniwersytetu medycznego w Polsce. Jestem przekonany, że już za rok – a nie wątpię, że to będzie cykliczne wydarzenie – powiemy jeszcze więcej, a nasze doświadczenia będą bogatsze. Dzisiejszy dzień to przełomowa chwila także dlatego, że od nowego roku akademickiego na Wydziale Nauk o Zdrowiu otwieramy nowy kierunek kształcenia podyplomowego, związany z zastosowaniem sztucznej inteligencji - powiedział rektor UMW prof. Piotr Ponikowski, witając gości.

Nasi specjaliści i goście dyskutowali m.in. o tym, czy polskie szpitale są gotowe na rozwiązania AI, jakie wyzwania prawne i etyczne niesie ze sobą sztuczna inteligencja i jak przygotować do niej przyszłą kadrę medyczną.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek